settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie moteris, kurios dirba ne namuose?

Atsakymas


Daugybė porų ir šeimų grumiasi su klausimu, ar moteris turėtų dirbti už namų ribų. Biblijoje pateikiamos instrukcijos apie moters vaidmenį. Tito 2:3-4 Paulius duoda nurodymus, kaip vyresnės moterys turi pamokyti jaunesnes susituokusias moteris. Jos turėtų skatinti „ jaunąsias mylėti savo vyrus ir vaikus, būti santūrias, tyras, rūpestingas šeimininkes, geras, klusnias savo vyrams,- kad nebūtų šmeižiamas Dievo žodis.“ Iš šitos ištraukos aiškiai matome, job Biblija moko, kad, kai šeimoje yra vaikų, jie tampa jaunos moters atsakomybe. Vyresnės moterys turi mokyti jaunesniąsias ir gyventi gyvenimus, kurie šlovina Dievą. Turint tas atsakomybes omenyje, vyresnė moteris gali leisti savo laiką pagal tai, kaip ją veda Viešpats, ir pagal savo nuožiūrą.

Patarlių 31 skyrius kalba apie “gerą moterį”. Pradedant 11 eilute, autorius giria šią moterį, nes ji daro viską, kas jai įmanoma, kad pasirūpintų savo šeima. Ji sunkiai dirba, kad jos šeima ir namai būtų tvarkoje. 16, 18, 24 ir 25 eilutėse mes matome, kad ji yra tokia darbšti, jog net papildomai dirba, kad prisidėtų prie šeimos pajamų. Šiuo atveju moters motivacija yra svarbi- jos darbas nėra jos pagrindinis tikslas, bet tik įrankis, padedantis pasirūpinti šeima. Ji dirba, kad parūpintų šeimai, o ne tam, kad siektų karjeros ar kad neatsiliktų nuo kaimynų. Jos darbas užima antrą vietą po jos tikrojo pašaukimo- rūpinimosi savo vyru, vaikais ir namais.

Biblijoje niekur nedraudžiama moterims dirbti už namų ribų. Tačiau Biblija moko, kokie turėtų būti moters prioritetai. Jeigu dėl savo darbo moteris apleidžia savo vaikus ir vyrą, tuomet darbas už namų ribų yra blogai. Jeigu krikščionė moteris gali dirbti ir tuo pačiu metu palaikyti mylinčią ir rūpestingą aplinką savo vaikams ir vyrui, tuomet jos darbas už namų ribų yra visiškai priimtinas. Turint šiuos principus omenyje, mums reikia nepamiršti, jog mes turime laisvę Kristuje. Moterys, kurios dirba už namų ribų, neturėtų būti smerkiamos. Taip pat moterys, kurios savo dėmesį sutelkia į rūpinimąsi namais, neturėtų būti labiau vertinamos.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie moteris, kurios dirba ne namuose?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries