settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie santuoką tarp skirtingų tautybių žmonių?

Atsakymas


Senojo Testamento įstatymas draudė izraelitams susituokti su kitos tautybės žmonėmis (Pakartoto įstatymo 7:3-4). Tačiau šio draudimo priežastis nebuvo rasinė, bet religinė. Dievas uždraudė tokias santuokas, nes kitų tautybių žmonės buvo stabmeldžiai ir garbino netikrus dievus. Dievas žinojo, jog santuoka su kitų tautybių žmonėmis suklaidintų Izraelį, jie paliktų savo Dievą ir prisidėtų prie pagonių ir stabmeldžių tradicijų. Panašus principas, tik kalbantis jau apie kitokius skirtumus, randamas ir Naujajame Testamente: „Nevilkite svetimo jungo su netikinčiais. Kas gi bendro tarp teisumo ir nusikaltimo? Ir kas bendro tarp šviesos ir tamsos?“ (2 Korintiečiams 6:14). Kaip izraelitams, tikintiems vienu tikru Dievu, buvo uždrausta tuoktis su netikinčiaisiais, taip ir krikščionims, tikintiems vienu tikru Dievu, nedera tuoktis su netikinčiaisiais. Bet grįžkime prie iškelto klausimo – Biblija nemoko, kad santuoka tarp skirtingų tautybių žmonių yra neteisinga.

Martin Luther King teigia, jog mes turime vertinti žmogų pagal jo ar jos charakterį, o ne pagal odos spalvą. Krikščioniui nedera spręsti apie kitus žmones pagal jų rasę (Jokūbo 2:1-10). Renkantis sutuoktinį krikščionis visų pirma turi įsitikinti, kad asmuo, kuriuo jis domisi, yra atgimęs Jėzuje Kristuje tikintysis (Jono 3:3-5). Ne odos spalva, bet tikėjimas Kristumi yra biblinis kriterijus renkantis sutuoktinį. Negalima kalbėti apie tarptautinę santuoką kaip apie gerą ar blogą. Nuspręsk, ar tarptautinė santuoka yra tau tinkama, naudojantis išmintimi, ižvalgumu ir malda.

Vienintelė priežastis dėl kurios verta atsakingai apsvarstyti santuoka tarp skirtingų tautybių žmonių yra sunkumai ir reakcijos, kurias sutuoktiniai patirs iš kitų žmonių. Daugelis tokių porų patiria diskriminaciją ir patyčias, kartais netgi iš savo šeimos. Kai kurios šeimos susiduria su sunkumais gimus jų vaikams, nes jie turi kitokią odos spalvą negu vienas iš tėvų ar kiti broliai ir sesės. Taigi į tuos dalykus reikia atsižvelgti ir būti viskam pasiruošus, jeigu nusprendi tuoktis su kitos tautybės žmogumi. Bet, pakartosim, vienintelis biblinis apribojimas krikščionims – jų sutuoktinis turi būti tikintis Jėzumi Kristumi.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie santuoką tarp skirtingų tautybių žmonių?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries