settings icon
share icon
Klausimas

Ar Biblijoje aprašyta apaštalų mirtis? Kaip mirė apaštalai?

Atsakymas


Biblijoje aprašyta tik apaštalo Jokūbo mirtis (Apaštalų darbų 12:2). Karalius Herodas „nukirsdino kalaviju Jokūbą“. Kitų apaštalų mirčių istorijos yra susijusios su bažnyčios tradicija, todėl mums nereikėtų per daug jų sureikšminti. Priimtiniausia bažnyčios tradicija yra apie apaštalo Petro mirtį, kuri teigia, jog jis buvo nukryžiuotas Romoje ant X formos kryžiaus žemyn galva, kad išsipildytų Jėzaus pranašystė (Jono 21:18). Žemiau pateiksime populiariausias „tradicijas“ apie kitų apaštalų mirtis.

Matas buvo nužudytas Etiopijoje Jis mirė nuo kardo žaizdos. Jono gyvybė buvo pavojuje, kai Romoje buvo persekiojami visi tikintieji ir už savo tikėjimą jis buvo „verdamas“ milžiniškame inde, pilname verdančio aliejaus. Tačiau stebuklingai jis buvo išgelbėtas nuo mirties. Tuomet Jonas buvo nuteistas ir išvežtas į kalėjimą Patmos saloje. Būdamas Patmos saloje, jis parašė Apreiškimo knygą. Apaštalas Jonas buvo išlaisvintas ir grįžo į šiandieninę Turkiją. Jis mirė būdamas senas. Jis yra vienintelis apaštalas, kuris ramiai mirė.

Jokūbas, Jėzaus brolis (kuris oficialiai nebuvo apaštalas), buvo Jeruzalės bažnyčios vadovas. Kai jis atsisakė išsižadėti savo tikėjimo Kristumi, jis buvo nustumtas nuo šventyklos pietryčių viršūnės (trisdešimties metrų aukščio). Kai jo priešai pamatė, kad jis išgyveno kritimą, jie užmušė jį lazdomis. Manoma, jog tai ta pat viršūnė, kur Jėzus buvo šėtono gundomas.

Baltramiejus, taip pat žinomas kaip Natanaelis, buvo misionierius Azijoje. Jis skelbė evangeliją dabartinėje Turkijoje ir buvo nužudytas už pamokslavimą Armėnijoje (negyvai nuplaktas rykštėmis). Andrėjus buvo nukryžiuotas ant X formos kryžiaus Graikijoje. Po to, kai jis buvo septynių kareivių stipriai nuplaktas, jis buvo pririštas prie kryžiaus tam, kad jo agonija ilgiau tęstusi. Jo pasekėjai teigė, jog, kai Andrėjus buvo vedamas prie kryžiaus, jis kalbėjo: „Aš ilgai troškau ir laukiau šios laimingos valandos. Kryžius buvo pašventintas, kai Kristus ant jo kabėjo.“ Jis pamokslavo savo kankintojams dvi dienas iki tol, kol jis mirė. Tomas buvo nužudytas ieties smaigaliu Indijoje vienos iš jo misionieriškų kelionių metu, kai jis bandė įkurti ten bažnyčią. Motiejus, apaštalas, kuris buvo išrinktas vietoje Judo Iskarioto, buvo užmėtytas akmenimis ir po to jam buvo nukirsdinta galva. Apaštalas Paulius buvo kankinamas ir po to žiaurus Romos imperatorius Neronas nukirsdino jam galvą (67 metais po Kristaus). Yra tradicinių pasakojimų apie kitų apaštalų mirtis, bet nei vienas iš jų neturi patikimų istorinių šaltinių.

Nesvarbu, kaip apaštalai mirė. Svarbiausia yra tai, kad jie visi buvo pasiruošę mirti dėl savo tikėjimo. Jeigu Jėzus nebūtų prisikėlęs, mokiniai tai žinotų. Žmonės nemirs dėl kažko, ką jie žino esant melą. Tai, kad apaštalai buvo pasiruošę mirti siaubinga mirtimi ir atsisakė išsižadėti savo tikėjimo, yra nepaprastas įrodymas, jog jie tikrai buvo prisikėlusio Jėzaus Kristaus liudytojai.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Biblijoje aprašyta apaštalų mirtis? Kaip mirė apaštalai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries