settings icon
share icon
Klausimas

Ką reiškia melstis Dvasioje?

Atsakymas


Meldimasis Dvasioje yra minimas Šventajame Rašte tris kartus. 1 Korintiečiams 14:15 parašyta: „Ką gi tada daryti? Melsiuosi dvasia ir melsiuosi protu; giedosiu dvasia ir giedosiu protu“. Efeziečiams 6:18 parašyta: „visada melsdamiesi Dvasioje visokeriopomis maldomis ir prašymu. Ištvėrmingai budėkite, malda užtardami visus šventuosius“. Judo 20 parašyta: „Bet jus, mylimieji, statydami save ant savo švenčiausiojo tikėjimo, melsdamiesi Šventojoje Dvasioje“. Taigi, ką reiškia melstis Dvasioje?

Graikų žodis, kuris išverstas kaip „melsdamiesi Dvasioje“ gali turėti keletą reikšmių. Tai gali reikšti „Dvasioje“, „su Dvasios pagalba“, „Dvasios sferoje“ ir „su Dvasia“. Meldimasis Dvasioje nekalba apie žodžius, kuriuos mes sakome. Tai kalba apie mūsų maldos būdą. Melstis Dvasioje reiškia melstis pagal tai, kaip Dvasia mus veda. Tai reiškia melstis už tuos dalykus, už kuriuos Dvasia mus veda melstis. Romiečiams 8:26 parašyta: „Taip pat ir Dvasia padeda mūsų silpnumui. Nes mes nežinome, ko turėtume melsti, bet pati Dvasia užtaria mus neišsakomom dejonėm.“

Remiantis 1 Korintiečiams 14:15, kai kurie teigia, kad melstis Dvasioje yra tas pats, kas melstis kalbomis. Diskutuodamas kalbėjimo kalbomis dovaną, Paulius sako: “melsiuosi dvasia”. 1 Korintiečiams 14:14 rašoma, kad, kai žmogus meldžiasi kalbomis, jis nežino, ką jis sako, nes jis kalba kalba, kurios jis pats nežino. Be to, niekas kitas negali suprasti, kas yra sakoma, nebent ten yra vertėjas (1 Korintiečiams 14:27-28). Efeziečiams 6:18 Paulius mus moko melstis „Dvasioje visokeriopomis maldomis ir prašymu“. Kaip mes galime melstis visokeriopomis maldomis ir melstis už kitus šventuosius, jeigu niekas, įskaitant žmogų, kuris meldžiasi, nesupranta, kas yra sakoma? Taigi „melstis Dvasioje“ turėtų būti interpretuojama kaip malda Dvasios jėgoje, su Dvasios vedimu ir pagal Dievo valią, o ne kaip meldimasis kalbomis.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką reiškia melstis Dvasioje?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries