settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl Dievas pasodino gėrio ir blogio pažinimo medį Edeno sode?

Atsakymas


Dievas pasodino gėrio ir blogio pažinimo medį Edeno sode, nes norėjo, kad Adomas ir Ieva turėtų pasirinkimą- paklusti Jam arba nepaklusti. Adomas ir Ieva galėjo daryti tai, ką jie norėjo, bet jie negalėjo valgyti nuo gėrio ir blogio pažinimo medžio. Pradžios 2:16-17: “Viešpats Dievas įsakė žmogui: ‘Nuo kiekvieno sodo medžio tau leista valgyti, bet nuo medžio pažinimo gero ir blogo nevalgyk, nes tą dieną, kurią valgysi jo vaisių, tikrai mirsi’.” Jeigu Dievas nebūtų davęs Adomui ir Ievui pasirinkimo, tuomet jie būtų kaip robotai, paprasčiausiai darantys tai, ką Dievas juos užprogramavo daryti. Dievas sukūrė Adoma ir Ieva kaip „laisvas“ būtybes, kurios gali daryti sprendimus ir pasirinkti tarp gero ir blogo. Tam, kad Adomas ir Ieva būtų tikrai laisvi, jie privalėjo turėti pasirinkimą.

Iš esmės nebuvo nieko blogo pačiame medyje ar jo vaisiuose. Tikriausiai tų vaisių valgymas nesuteikė Adomui ir Ievui daugiau žinojimo ar išminties. Adomo ir Ievos nepaklusnumas atvėrė jų akis blogiui. Jų nuodėmė- nepaklusnumas Dievui- įleido nuodėmę į pasaulį ir į jų gyvenimus. Vaisiaus valgymas- nepaklusnumas Dievui- suteikė Adomui ir Ievai blogio pažinimą (Pradžios 3:6-7).

Dievas nenorėjo, kad Adomas ir Ieva nusidėtų. Dievas iš anksto žinojo, kokie bus nuodėmės rezultatai. Dievas žinojo, kad Adomas ir Ieva nusidės ir įneš blogį, kentėjimus ir mirtį į šį pasaulį. Kodėl tuomet Dievas leido šėtonui gundyti Adomą ir Ievą? Dievas leido šėtonui gundyti Adomą ir Ievą tam, kad jie būtų priversti pasirinkti. Adomas ir Ieva, savo laisva valia, pasirinko nepaklusti Dievui ir valgyti uždraustą vaisių. To rezultatai- blogis, kentėjimai, ligos ir mirtis- vargina pasaulį iki šios dienos. Dėl Adomo ir Ievos pasirinkimo, kiekvienas žmogus gimsta su nuodėminga prigimtimi, polinkiu į nuodėmę. Dėl Adomo ir Ievos pasirinkimo Jėzus Kristus turėjo mirti ant kryžiaus ir pralieti savo kraują už mus. Per tikėjimą Kristumi mes galime būti laisvi nuo nuodėmės pasėkmių ir galiausiai laisvi nuo pačios nuodėmės. Teskamba šių apaštalo Pauliaus žodžių aidas mūsų širdyse: „Vargšas aš žmogus! Kas išlaisvins mane iš šito mirties kūno! Bet ačiū Dievui- per mūsų Viešpatį Jėzų Kristų!” (Romiečiams 7:24-25).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl Dievas pasodino gėrio ir blogio pažinimo medį Edeno sode?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries