settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra maldos pasivaikščiojimas? Ar maldos pasivaikščiojimas yra paremtas Biblija?

Atsakymas


Maldos pasivaikščiojimas yra malda už konkrečią vietą, kurios metu meldžiamasi užtarimo malda, vaikščiojant netoli konkrečios vietos arba joje. Kai kurie tiki, kad būdami prie tos vietos, jie gali „arčiau ir aiškiau“ melstis. Į maldos pasivaikščiojimus eina pavieniai asmenys, grupės ar net visa bažnyčia. Jie gali būti trumpi arba kelių kilometrų ilgio. Pasivaikščiojimo tikslas yra naudotis penkiais pojūčiais- regėjimu, klausa, kvapu, skoniu ir prisilietimu- ir geriau suprasti, kokios užtarimo maldos reikia tai vietai.

Pavyzdžiui, jeigu tu vaikštai savo kaiminystėje ir ieškai dalykų, už kuriuos galėtum pasimelsti, galbūt tu pamatysi labai netvarkingą ir nuniokotą kiemą. Tai gali tave paskatinti melstis už fizinę ir dvasinę ten gyvenančių žmonių sveikatą. Kai kurios grupės vaikšto aplink mokyklas ir meldžiasi už mokytojus bei mokinius, kurie yra viduje. Jie meldžiasi už jų saugumą ir ramybę bei prašo, kad piktojo planai šiai mokyklai būtų sugriauti. Kai kuriems žmonėms atrodo, kad vaikščiodami netoli žmonių ir vietų, už kurias jie meldžiasi, jie gali geriau sutelkti ir nukreipti savo maldas.

Maldos pasivaikščiojimas yra gana naujas fenomenas, kurio kilmė yra nežinoma. Biblijoje nėra maldos pasivaikščiojimo modelio. Tačiau Biblijoje pagrindinė keliavimo forma buvo vaikščiojimas, taigi nėra abejonių, kad žmonės vaikščiojo ir meldėsi tuo pačiu metu. Biblijoje nėra konkretaus įsakymo, kad mes turėtume melstis vaikščiodami. Įsitikinimas, kad malda tam tikroje pozicijoje ar vietoje yra efektyvesnė už kitas maldas, nėra paremtas Šventuoju Raštu. Nors mums ir atrodo, kad būdami arčiau tos vietos ar situacijos mes galime aiškiau melstis, tačiau mūsų dangiškas Tėvas, kuris visuomet yra visur, tiksliai žino, kokie yra poreikiai, ir Jis atsakys į juos pagal savo tobulą valią ir laiką. Tai, kad Jis mums leidžia būti Jo plano dalimi per maldas, yra mūsų naudai, o ne Jo.

Mums įsakyta melstis be paliovos (1 Tesalonikiečiams 5:17), ir kadangi mes kasdien vaikštome, meldimasis vaikštant yra įsakymo „melstis be paliovos“ dalis. Dievas girdi visų, kurie pasilieka Kristuje, maldas (Jono 15:7), neatsižvelgiant į laiką, vietą ar poziciją. Tačiau nėra jokio įsakymo draudžiančio maldos pasivaikščiojimus ar kažką kitą, kas mus paskatina melstis.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra maldos pasivaikščiojimas? Ar maldos pasivaikščiojimas yra paremtas Biblija?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries