settings icon
share icon
Klausimas

Ar yra priimtina pastoviai melstis už tą patį dalyką, ar vieno karto turėtų užtekti?

Atsakymas


Luko 18:1-7 Jėzus naudoja palyginimą, kuriuo iliustruoja atkaklią maldą. Jis pasakoja apie našlę, kuri atėjo pas neteisų teisėją, siekdama teisybės prieš jos prispaudėjus. Dėl jos atkaklaus maldavimo, teisėjas jos pasigailėjo. Jėzus pabrėžia, jog, jeigu neteisus teisėjas duos tai, ko jo atkakliai prašoma, tuo labiau Dievas, kuris myli mus- Jo išrinktuosius- , atsakys į mūsų maldas, jei mes atkakliai prašysime (eil. 7). Šis palyginimas nemoko, jog, jeigu mes pastoviai atkakliai kažko prašysime, Dievas bus priverstas mums tai duoti. Šis palyginimas moko, jog Dievas prižadėjo atkeršyti už savo išrinktuosius, išteisinti juos, atitaisyti neteisybes, duoti tai, kas yra teisinga, ir išgelbėti juos iš jų prispaudėjų. Dievas tai daro dėl savo teisumo, šventumo ir neapykantos nuodėmei. Atsakydamas maldas, Jis ištesi savo pažadus ir parodo savo jėgą.

Jėzus duoda dar vieną iliustraciją Luko 11:5-12. Panašiai kaip ir palyginime apie neteisų teisėją, Jėzaus žinia šioje ištraukoje yra apie tai, kad, jeigu žmogus jam nepatogiu metu pasirūpina stokojančiu draugu, tuo labiau Dievas pasirūpins mūsų poreikiais, nes tai Jam nesukelia jokių nepatogumų. Vėlgi Dievas nepažada, kad mes gausime viską, ko tik nepaliaujamai prašysime. Dievas savo vaikams pažada pasirūpinti visais jų poreikiais, o ne norais. Dievas žino mūsų poreikius geriau negu mes patys. Tas pats pažadas randamas Mato 7:7-11 ir Luko 11:13, kur “geri dalykai” yra Šventoji Dvasia.

Abi šios ištraukos mus padrąsina nenustoti melstis. Nėra nieko blogo pastoviai melstis už tą patį dalyką. Jeigu tas dalykas yra Dievo valią (1 Jono 5:14-15), prašyk iki tol, kol tu tai gausi, arba Dievas panaikins tą troškimą tavo širdyje. Kartais Dievas mus priverčia laukti atsakymo į maldas, kad išmokintų mus kantrybės ir atkaklumo. Kartais mes prašome kažko, kam dar neatėjo laikas mūsų gyvenimuose. Kartais mes prašome to, kas nėra Dievo valia mums, ir Jis mums atsako „ne“. Malda nėra tik mūsų prašymų pristatymas Dievui, tai taip pat yra Dievo valios pristatymas mums. Prašyk, belsk ir ieškok iki tol, kol Dievas tau atsakys arba įtikins tave, kad tai nėra Jo valia tau.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar yra priimtina pastoviai melstis už tą patį dalyką, ar vieno karto turėtų užtekti?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries