settings icon
share icon
Klausimas

Ar pragare yra skirtingi bausmės lygiai?

Atsakymas


Idėja, kad pragare yra skirtingi bausmės lygiai, yra pagrinde kilusi iš Dantės Aligjerio „Dieviškosios komedijos“, parašytos tarp 1308 ir 1321 metų. Poemoje Romos poetas Vergilijus veda Dantę per devynis pragaro skyrius. Pragaras vaizduojamas piltuvo formos bedugne, kuri smaigaliu remiasi į žemės centrą, kur Šėtonas yra laikomas nelaisvėje. Einant gilyn, griovos siaurėja, ir nedorėlių piktybės palaipsniui didėja. Kiekviename rate nusidėjėliai yra baudžiami pagal jų nusikaltimus. Kiekvienas nusidėjėlis visą amžinybę kenčia pagal blogiausią nuodėmę, kurią padarė. Pasak Dantės, pirmame rate gyvena nepakrikštyti ir dorybingi pagonys, o pragaro centras rezervuotas tiems, kurie įvykdė didžiausią nuodėmę- išdavė Dievą.

Nors Biblijoje nėra konkrečiai parašyta, atrodo, kad pragare bus skirtingi bausmės lygiai. Apreiškimo 20:11-15 visi žmonės yra baudžiami „pagal jų darbus“ (Apreiškimo 20:12). Visi šiame teisme tesiami žmonės bus įmesti į ugnies ežerą (Apreiškimo 20:13-15). Taigi galbūt teismo tikslas yra nustatyti, kokia bus jų bausmė pragare. Kaip ten bebūtų, buvimas truputi vėsesnėje ugnies ežero dalyje nėra didelė paguoda tiems, kurie bus pasmerkti visai amžinybei.

Dar viena užuomina, kad galbūt bus skirtingi bausmės lygiai pragare, yra Jėzaus žodžiai: „Tarnas, kuris žino savo šeimininko valią, bet nėra pasiruošęs ir pagal jo valią nedaro, bus smarkiai nuplaktas. O kuris nežino ir baustinai elgiasi, bus mažai plakamas. Iš kiekvieno, kuriam daug duota, bus daug ir pareikalauta, ir kam daug patikėta, iš to bus daug ir išieškota“ (Luko 12:47-48).

Kad ir kokie bausmės laipsniai yra pragare, mums aišku, kad geriau tos vietos vengti.

Deja, Biblijoje parašyta, kad dauguma žmonių bus pragare: „platus kelias vedą į pražūtį, ir daug yra juo įeinančių. O ankšti vartai ir siauras kelias veda į gyvenimą, ir tik nedaugelis jį randa“ (Mato 7:13-14). Taigi mes turėtume klausti: „Kuriuo keliu aš einu?“ Tas daugelis, kuris eina plačiu keliu, turi vieną bendrą dalyką- jie visi atmetė Kristų kaip vienintelį kelią į dangų. Jėzus sakė: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane“ (Jono 14:6). Kai Jis sakė, kad Jis yra vienintelis kelias, Jis būtent tai ir turėjo omenyje. Visi, kurie pasirenka kitą „kelią“, o ne Jėzų Kristų, yra pakeliui į sunaikinimą. Nesvarbu, ar yra skirtingi bausmės lygiai pragare, ar ne, kentėjimas pragare yra baisus, kraupus, amžinas ir neišvengiamas.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar pragare yra skirtingi bausmės lygiai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries