settings icon
share icon
Klausimas

Ar danguje yra skirtingi lygiai?

Atsakymas


Artimiausia Šventojo Rašto ištrauka, kuri kalba apie skirtingus dangaus lygius, yra 2 Korintiečiams 12:2: “Pažįstu žmogų Kristuje, kuris prieš keturioliką metų,- ar kūne, ar be kūno- nežinau, Dievas žino,- buvo paimtas iki trečiojo dangaus.“ Kai kurie tai interpretuoja kaip pareiškimą, kad yra trys skirtingi dangaus lygiai. Vienas lygis „ypatingai atsidavusiems krikščionims“ arba tiems, kurie pasiekė aukštą dvasingumo lygį, kitas lygis „paprastiems“ krikščionims, ir dar vienas lygis krikščionims, kurie nebuvo ištikimi savo tarnystėje Dievui. Toks požiūris nėra paremtas Šventuoju Raštu. Paulius nesako, kad yra trys dangūs arba trys dangaus lygiai. Daugelyje senovės kultūrų žmonės naudojo terminą „dangus“ apibūdinant tris skirtingas sritis- dangų, išorinę erdvę ir dvasinį dangų. Paulius sakė, kad Dievas jį paėmė į „dvasinį“ dangų- erdvę virš fizinio pasaulio, kur Dievas gyvena. Idėja, kad danguje yra skirtingi lygiai, galbūt iš dalies atėjo iš Dantės „Dieviškosios komedijos“, kurioje poetas apibūdina dangų ir pragarą su devyniais lygiais. Tačiau „Dangiškoji komedija“ yra pramanytas literatūros kūrinys. Šventajame Rašte nėra parašyta apie skirtingus dangaus lygius.

Šventajame Rašta parašyta apie skirtingus apdovanojimus danguje. Jėzus apie tai sakė: „Štai Aš veikiai ateinu, ir mano atlygis su manimi, kad kiekvienam atlyginčiau pagal jo darbus“ (Apreiškimo 22:12). Jėzus sakė, kad, kai Jis ateis, Jis turės su savimi apdovanojimus, kuriuos duos žmonėms pagal jų darbus. Tai mums parodo, kad danguje tikintieji gaus apdovanojimus. 2 Timotiejui 4:7-8 mes skaitome Pauliaus žodžius, parašytus jo tarnystės pabaigoje: „Aš kovojau gerą kovą, baigiau bėgimą, išlaikiau tikėjimą. Nuo šiol manęs laukia teisumo vainikas, kurį aną dieną man duos Viešpats, teisingasis Teisėjas,- ir ne tik man, bet ir visiems, kurie pamilo Jo pasirodymą.“

Tik tie darbai, kurie atlaiko Dievo ištiriančią ugnį, turi amžiną vertę ir yra verti apdovanojimo. Tie vertingi darbai vadinami auksu, sidabru ir brangakmeniais (1 Korintiečiams 3:12), ir jie yra pastatyti ant tikėjimo Kristumi pagrindo. Darbai, kurie nebus apdovanoti, vadinami medžiu, šienu ir šiaudais. Jie nėra pikti darbai, bet tušti užsiėmimai, kurie neturi amžinos vertės. Apdovanojimai bus išdalinti prie Kristaus teismo krasės, kur tikinčiųjų gyvenimai bus įvertinami ir apdovanojami. Kalbant apie tikinčiuosius, žodis „teismas“ niekada nėra naudojamas apibūdinant bausmę už nuodėmę. Kai Jėzus Kristus mirė ant kryžiaus, Jis buvo nubaustas už mūsų nuodėmę. Dievas apie mus sako: „Aš būsiu gailestingas dėl jų neteisumo ir jų nuodėmių bei nedorybių daugiau nebeprisiminsiu“ (Hebrajams 8:12). Kokia tai šlovinga mintis! Krikščioniui niekada nereikia bijoti bausmės. Jis gali laukti apdovanojimo, kurį padės prie Gelbėtojo kojų. Apibendrinant, nėra skirtingų dangaus lygių, bet yra skirtingi apdovanojimų danguje lygiai.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar danguje yra skirtingi lygiai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries