settings icon
share icon
Klausimas

Ar mes esame sudaryti iš dviejų ar trijų dalių? Ar mes turime kūną, sielą ir dvasią, ar kūną ir sielą-dvasią?

Atsakymas


Pradžios 1:26-27 rašoma, jog žmogus skiriasi nuo visų kitų kūrinių. Žmonės yra sukurti bendravimui su Dievu, taigi Dievas juos padarė iš materialių ir nematerialių dalių. Materialu yra tai, kas yra apčiuopiama- fizinis kūnas, kaulai, organai ir t.t. Visa tai egzistuoja tol, kol mes esame gyvi. Nematerialu yra tai, ko mes negalime apčiuopti- siela, dvasia, intelektas, valia, pasąmonė ir t.t. Šie dalykai egzistuoja ilgiau negu žmogaus gyvenimas.

Visiems žmonėms būdingos materialios ir nematerialios savybės. Akivaizdu, jog žmonija turi kūnus, kuriuose yra mėsa, kraujas, kaulai, organai ir ląstelės. Tačiau diskusijas dažnai sukelia neaprėpiamos žmonijos savybės. Ką Raštas moko apie tai? Pradžios 2:7 parašyta, jos žmogus buvo sukurtas kaip gyva dvasia. Skaičių 16:22 Dievas vadinamas „dvasios, kurią turi kiekvienas žmogus, Dievu“. Patarlių 4:23 rašoma: „Saugok su visu stropumu savo širdį, nes iš jos teka gyvenimo versmė.“ Tuo parodoma, jog širdis yra centras, iš kurio išeina žmogaus valia ir emocijos. Apaštalų darbų 23:1 rašoma: „Skvarbiu žvilgsniu permetęs sinedrioną, Paulius prabilo: ‚Vyrai broliai! Iki šios dienos elgiausi Dievo akivaizdoje visiškai gryna sąžine.“ Šioje eilutėje Paulius mini sąžinę, tą proto dalį, kuri mus įtikina dėl gėrio ir blogio. Romiečiams 12:2 parašyta: „Ir neprisitaikykite prie šio pasaulio, bet pasikeiskite, atnaujindami savo protą.“ Šios ir daugybė kitų eilučių, mini nematerialią žmonijos dalį. Mes visi esame sudaryti iš abiejų dalių- materialios ir nematerialios.

Taigi Rašte rašoma apie daug daugiau negu tik sielą ir dvasią. Kažkaip siela, dvasia, širdis, sąžinė ir protas yra tarpusavyje susiję. Tačiau siela ir dvasia tikrai yra pagrindiniai/svarbiausi nematerialūs žmogaus aspektai. Jie tikriausiai susideda iš kitų aspektų. Taigi, ar žmonija yra sudaryta iš dviejų dalių (kūno/sielos-dvasios), ar trijų (kūno/sielos/dvasios)? Neįmanoma būti dogmatiškiems šioje situacijoje, nes abi pusės turi gerų argumentų. Pagrindinė eilutė yra Hebrajams 4:12: “Dievo žodis yra gyvas ir veiksmingas, aštresnis už bet kokį dviašmenį kalaviją. Jis prasiskverbia iki pat sielos ir dvasios atšakos, iki sąnarių ir kaulų smegenų, ir teisia širdies mintis bei sumanymus.” Ši eilutė mums pasako bent du dalykus, susijusius su šia diskusija. Dvasia ir siela gali būti atskirtos, ir tik Dievas gali įžiūrėti sielos ir dvasios atskirimą. Vietoje to, kad susitelktume ties tuo, ko mes negalime iki galo suprasti, savo dėmesį skirkime Kūrėjui, kuris mus „nuostabiai ir baimę keliančiai“ sukūrė (Psalmių 139:14).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar mes esame sudaryti iš dviejų ar trijų dalių? Ar mes turime kūną, sielą ir dvasią, ar kūną ir sielą-dvasią?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries