settings icon
share icon
Klausimas

Ar kristi Dvasios ištiktam yra pagal Bibliją?

Atsakymas


Dažniausiai žmonės krenta „Dvasios ištikti“, kai tarnautojas uždeda ant jų rankas. Pasak jų, žmogus nukrenta ant žemės nes juos ištinka Dvasios jėga. Tie, kurie tai praktikuoja naudoja Biblijos ištraukas, kurios kalba apie žmones, kurie krenta lyg negyvi (Apreiškimo 1:17) arba krenta veidais žemyn (Ezechielio 1:28; Danieliaus 8:17-18; 10:7-9). Tačiau yra keli skirtumai tarp biblinio kritimo ant veido ir kritimo „Dvasios ištiktam“.

1. Biblinis kritimas ant veido buvo žmogaus reakcija, kai jis matė viziją ar įvykį, kuris buvo nepaprastas, pavyzdžiui Kristaus persimainymas (Mato 17:6). Nebibliniame kritime žmogus krenta dėl kito žmogaus prisilietimo ar kalbėtojo rankos judesio.

2. Bibliniai kritimai buvo tik keli ir toli vienas nuo kito, jie vykdavo retai ir tik kelių žmonių gyvenimuose. Kritimo „ištikus Dvasiai“ fenomenale, kritimas yra nuolat kartojamas ir daug žmonių gali tai patirti.

3. Bibliniuose pavyzdžiuose žmonės krito ant veidų iš nuostabos dėl to, ką pamatė. Padirbtuose „Dvasios ištikimo“ kritimuose, žmonės krenta atgal (nugara žemyn) dėl kalbėtojo rankos judesio ar bažnyčios vadovo prisilietimo (kartais pastumimo).

Mes nesakome, kad visi „Dvasios ištikimo“ pavyzdžiai yra netikri ir tik atsakas į prisilietimą ar pastumimą. Daug žmonių tvirtina jautę energiją ar jėgą, kuri privertė juos nukristi. Tačiau mes nerandame jokio biblinio pagrindo šiam principui. Taip, gali būti, kad kažkokia energija ar jėga veikia, bet tikriausiai ta jėga nėra iš Dievo ir ji nėra Šventosios Dvasios veikimo rezultatas.

Gaila, kad žmonės ieško tokių keistų padirbtų patirčių, kurios neneša jokių dvasinių vaisių, vietoje to, kad siektų praktiškų vaisių, kuriuos Dvasia duoda tam, kad savo gyvenimais neštume šlovę Dievui (Galatams 5:22-23). Dvasios pripildymas pasireiškia ne tokiomis netikromis patirtimis, bet gyvenimu, kuris perpildytas Dievo Žodžiu ir liejasi per kraštus šlovinimu, dėkojimu ir paklusnumu Dievui.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar kristi Dvasios ištiktam yra pagal Bibliją?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries