settings icon
share icon
Klausimas

Koks yra tinkamas krikšto būdas?

Atsakymas


Paprasčiausias atsakymas į šį klausimą randamas žodžio „krikštas“ reikšmėje. Šis žodis yra kilęs iš graikų kalbos žodžio baptizo, kuris reiškia „panerti vandenyje“. Taigi krikštas vandens apšlakstymu ar užpylimu yra oksimoronas ir pats sau prieštarauja. Krikštas vandens apšlakstymu reikštų „žmogaus panardinimą į vandenį apšlakstant jį vandeniu“. Krikštas (baptizo) pagal savo reikšmę turi būti atliekamas panardinimu į vandenį.

Krikštas simbolizuoja tikinčiojo susitapatinimą su Kristaus mirtimi, palaidojimu ir prisikėlimu. „Argi nežinote, jog mes, pakrikštyti Jėzuje Kristuje, buvome pakrikštyti Jo mirtyje? Taigi krikštu mes esame kartu su Juo palaidoti mirtyje, kad kaip Kristus buvo prikeltas iš numirusių Tėvo šlovėje, taip ir mes gyventume naują gyvenimą“ (Romiečiams 6:3-4). Panardinimas į vandenį vaizduoja mirtį ir palaidojimą su Kristumi. Išnėrimas iš vandens vaizduoja prisikėlimą su Kristumi. Taigi vienintelis krikšto būdas, kuris vaizduoja palaidojimą ir prisikėlimą su Kristumi, yra panardinimas į vandenį. Krikštas vandens apšlakstymu ir/arba vendens užpylimu pradėjo būti naudojamas, kai atsirado Biblija neparemtas kūdikiu krikštas.

Nors krikštas panardinimu yra labiausiai Bibliją atitinkantis krikšto būdas, kuris simbolizuoja susitapatinimą su Kristumi, jis nėra (kaip kai kurie tiki) būtinas išgelbėjimui. Tai paklusnumo ženklas, viešas tikėjimo Kristumi išpažinimas ir susitapatinimas su Juo. Krikštas yra vaizdinys, kuriame mes paliekame savo seną gyvenimą ir tampame nauju kūriniu (2 Korintiečiams 5:17). Krikštas panardinimu į vandenį yra vienintelis krikšto būdas, kuris pilnai pavaizduoja šį drastišką pasikeitimą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Koks yra tinkamas krikšto būdas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries