settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl visi krikščionys yra veidmainiai?

Atsakymas


Tikriausiai nėra kito kaltinimo labiau provokuojančio negu kaltinimas, kad esi „veidmainis“. Deja, kai kurie tiki esą pateisinami savo įsitikinime, kad visi krikščionys yra veidmainiai. Terminas „veidmainis“ turi turtingą paveldą anglų kalboje. Šis terminas yra kilęs iš lotynų žodžio „hypocrisies“, kuris reiškia „vaidinti, apsimesti“. Šis žodis taip randamas klasikinėje ir Naujojo testamento graikų kalboje ir turi tokią pačią reikšmę- vaidinti, apsimesti.

Taip šį žodį naudojo ir Viešpats Jėzus. Pavyzdžiui, kai Kristus mokė maldos, pasninko ir išmaldos davimo karalystės žmonėms svarbą, Jis skatino mus nesekti pavyzdžiu tų, kurie yra veidmainiai (Mato 6:2,5,16). Viešai melsdamiesi ilgomis maldomis, eidami į kraštutinumus, kad tik kiti pastebėtų jų pasninką ir padarydami šou iš savo aukų šventykloje bei aukų vargšams, veidmainiai parodo tik savo išorinį atsidavimą Viešpačiui. Nors Fariziejai gerai atliko savo vaidmenį viešai būdami religinių dorybių pavyzdžiais, tačiau jie buvo visiški nevykėliai vidiniame savo širdies pasaulyje, kur slypi tikrosios dorybės (Mato 23:13-33; Morkaus 7:20-23).

Jėzus niekada nevadino savo mokinių veidmainiais. Šis žodis buvo naudojamas tik kalbant apie religinius fanatikus. Jėzus savo mokinius vadino „pasekėjais“, „vaikeliais“, „avimis“ ir savo „bažnyčia“. Be to, Naujajame Testamente yra perspėjimas apie veidmainystės nuodėmę (1 Petro 2:1), kurią Petras vadina “nenuoširdumu”. Taip pat Naujajame testamente yra aprašyti du labai ryškūs veidmainystės pavyzdžiai bažnyčioje. Apaštalų darbų 5:1-10 atskleidžiamas dviejų mokinių apsimetimas dosnesniais negu jie yra iš tikrųjų. To pasekmės buvo žiaurios. Antrame pavyzdyje Petras yra kaltinamas veidmainystę, nes vadovavo veidmainių grupei, kurie neteisingai elgėsi su pagonimis (Galatams 2:13).

Taigi iš Naujojo Testamento mokymo mes galime padaryti bent dvi išvadas. Pirma, yra veidmainių tarp tų, kurie save vadina krikščionimis. Jie egzistavo nuo pat pradžių ir, pagal Jėzaus palyginimą apie rauges ir kviečius, jie egzistuos iki amžiaus pabaigos (Mato 13:18-30). Be to, jeigu net apaštalas sugeba nusidėti, pasielgdamas veidmainiškai, tuomet nėra jokių priežasčių tikėti, kad “paprastas” krikščionis to niekada nepadarys. Mes turime nuolatos saugotis, kad nepatektume į tą patį pagundymą (1 Korintiečiams 10:12)

Žinoma, kad ne kiekvienas, kuris sakosi esąs krikščionis, yra tikras krikščionis.Visi arba bent jau dauguma žymių veidmainių tik apsimetinėjo esą krikščionys. Iki šios dienos yra daug žymių krikščionių vadovų, kurie nupuolė į siaubingas nuodėmes. Finansiniai ir seksualiniai skandalai kamuoja krikščionių bendruomenę. Tačiau vietoje to, kad pagal keleto žmonių veiksmus nuvertintume visą krikščionių bendruomenę, verčiau iškelkime klausimą, ar tie, kurie sakosi esą krikščionys, tikrai tokie yra. Daugybė Biblijos ištraukų patvirtina, kad tų, kurie tikrai priklauso Kristui, gyvenimuose matysis Dvasios vaisiai (Galatams 5:22-23). Palyginime apie sėjėją (Mato 13) Jėzus aiškiai pasakė, kad ne visi tikėjimo išpažinimai yra tikri. Gaila, tačiau daug tų, kurie sakosi priklausantys Jam, vieną dieną nustebs, kai išgirs: „Aš niekuomet jūsų nepažinojau. Šalin nuo manęs, jūs piktadariai!” (Mato 7:23).

Antra, nors mūsų neturėtų stebinti žmonės, kurie apsimeta šventesniais negu iš tikrųjų yra ir skelbiasi esą krikščionys, mes negalime padaryti išvados kad visa bažnyčia yra sudaryta iš veidmainių. Mes pripažįstame, kad mes visi, kurie šaukėmės Jėzaus Kristaus, išliekame nusidėjėliai net ir po to, kai mūsų nuodėmės yra atleistos. Nors mes esame išgelbėti nuo amžinos nuodėmės bausmės (Romiečiams 5:1; 6:23), mes dar nesame išgelbėti ir išlaisvinti iš nuodėmės mūsų gyvenimuose (1 Jono 1:8-9), įskaitant veidmainystės nuodėmę. Iki tol, kol būsime pilnai išlaisvinti, mes nuolatos nugalime nuodėmės jėgą per mūsų gyvą tikėjimą Viešpačiu Jėzumi (1 Jono 5:4-5).

Nei vienas krikščionis nesugeba tobulai gyventi pagal Biblijos mokymo standartus. Nei vienas krikščionis niekada nebuvo tobulai panašus į Kristų. Tačiau yra daug krikščionių, kurie nuoširdžiai bando gyventi krikščionišką gyvenimą, vis labiau pasitikėdami Šventosios Dvasios įtikinimu, keitimu ir įgalinimu. Daugybė krikščionių nugyveno savo gyvenimus be jokių skandalų. Nėra tobulo krikščionio, bet klaidų darymas ir nesugebėjimas būti tobulu šiame gyvenime nėra tas pats, kas būti veidmainiu.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl visi krikščionys yra veidmainiai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries