settings icon
share icon
Klausimas

Koks yra krikščioniškas požiūris į savižudybę? Ką Biblija moko apie savižudybę?

Atsakymas


Biblijoje aprašyti šeši žmonės, kurie nusižudė: Abimelechas (Teisėjų 9:54), Saulius (1 Samuelio 31:4), Sauliaus ginklanešys (1 Samuelio 31:4-6), Ahitofelis (2 Samuelio 17:23), Zimris (1 Karalių 16:18) ir Judas (Mato 27:5). Penki iš jų buvo nedorėliai, nuodėmingi vyrai (nepakankamai žinome apie Sauliaus ginklanešį, kad galėtume spręsti apie jo charakterį). Kai kurie Samsono mirtį laiko savižudybe (Teisėjų 16:26-31), tačiau jo tikslas buvo nužudyti filistinus, o ne save. Biblijoje savižudybė yra tas pats, kas žmogžudystė, nes tai – savęs nužudymas. Tik Dievas turi teisę nuspręsti, kada ir kaip žmogus turi mirti.

Pagal Bibliją, savižudybė nenusprendžia, ar žmogus patenka į dangų, ar ne. Jei nusižudo netikintis žmogus, tai jis tik „pagreitina“ savo patekimą į pragarą. Tačiau į pragarą jis patenka ne dėl to, kad nusižudė, bet todėl, kad atmetė išgelbėjimą per Kristų.

Ką Biblija moko apie krikščionis, kurie nusižudo? Biblijoje parašyta, kad nuo tos akimirkos, kai mes nuoširdžiai patikime Kristumi, mums garantuojamas amžinasis gyvenimas (Jono 3:16). Pagal Bibliją, krikščionys gali būti užtikrinti, jog jie turi amžinąjį gyvenimą (1 Jono 5:13). Niekas negali atskirti krikščionio nuo Dievo meilės (Romiečiams 8:38-39). Jei „jokie kiti kūriniai“ negali atskirti krikščionio nuo Dievo meilės, o krikščionis, kuris nusižudo priklauso tai „kitų kurinių“ kategorijai, tuomet net savižudybė neatskirs krikščionio nuo Dievo meilės. Jėzus numirė už visas mūsų nuodėmes, ir jei tikras krikščionis dvasinių atakų ir savo silpnumo akimirką nusprendžia baigti gyvenimą savižudybe – ši nuodėmė vis tiek yra padengta Jėzaus Kristaus krauju.

Savižudybė yra rimta nuodėmė prieš Dievą. Pagal Bibliją, savižudybė yra žmogžudystė, ir tai niekaip nepateisinama. Labai abejotinas tikėjimo nuoširdumas to, kuris laiko save krikščionimi, bet nusprendžia nusižudyti. Jokios aplinkybės negali pateisinti žmogaus, ypač krikščionio, kuris nusprendžia nusižudyti. Krikščionys yra pašaukti gyventi Dievui – ir tik Dievas gali nuspręsti, kada jiems mirti. Nors 1 Korintiečiams 3:15 neaprašo savižudybės, tai yra geras pavyzdys, kas atsitinka krikščioniui, kuris nusižudo: „jis pats bus išgelbėtas, tačiau kaip per ugnį“.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Koks yra krikščioniškas požiūris į savižudybę? Ką Biblija moko apie savižudybę?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries