settings icon
share icon
Klausimas

Ar krikščionys turi paklusti žemės įstatymams?

Atsakymas


Romiečiam 13:1-7 rašoma: „Kiekviena siela tebūna paklusni aukštesnėms valdžioms, nes nėra valdžios, kuri nebūtų iš Dievo. Esančios valdžios yra Dievo nustatytos.Todėl kas priešinasi valdžiai, priešinasi Dievo tvarkai. Kurie priešinasi, užsitraukia sau teismą. Nes valdininkų bijoma ne gera darant, o bloga. Nori nebijoti valdžios? Daryk gera, ir susilauksi iš jos pagyrimo. Juk valdininkas yra Dievo tarnas tavo labui. Bet jei darai bloga- bijok, nes jis ne veltui nešioja kardą. Jis yra Dievo tarnas ir baudžia, įvykdydamas rūstybę darantiems pikta. Todėl reikia paklusti ne tik dėl rūstybės, bet ir dėl sąžinės. Juk todėl ir mokesčius mokate, nes anie yra Dievo tarnai, nuolatos užsiimantys tais dalykais. Atiduokite visiems, ką privalote: kam mokestį- mokestį, kam muitą- muitą, kam baimę- baimę, kam pagarbą- pagarbą.“

Ši ištrauka aiškiai moko, jog mes turime paklusti valdžiai, kurią Dievas pastatė virš mūsų. Dievas įkūrė valdžią tam, kad būtų tvarka žemėje, kad blogis būtų nubaustas ir kad vyrautų teisingumas (Pradžios 9:6; 1 Korintiečiams 14:33; Romiečiams 12:8). Mes visuose dalykuose turime paklusti valdžiai- mokant mokesčius, laikantis taisyklių ir įstatymų ir gerbiant valdžią. Jeigu mes to nedarome, mes negerbiame Dievo, nes Jis pastatė tą valdžią virš mūsų. Kai apaštalas Paulius rašė romiečiams, jis buvo po Romos imperijos valdžia, kuriai vadovavo turbūt pats žiauriausias Romos imperatorius- Neronas. Tačiau Paulius vis tiek atsidavė Romos valdžiai. Ar mes galime elgtis kitaip?

Kitas klausimas yra „Ar yra situacijų, kai krikščionys turėtų nepaklusti įstatymui?“. Atsakymas į šį klausimą randamas Apaštalų darbų 5:27-29: “Taigi atsivedę apaštalus, pastatė juos sinedrione. Vyriausiasis kunigas jiems tarė: ‚Argi mes jums drauste neuždraudėme mokyti tuo vardu, o štai jūs užtvindėte Jeruzalę savo mokymu ir dar norite ant mūsų užtraukti to žmogaus kraują‘. Petras ir apaštalai atsakė: ‚Dievo reikia klausyti labiau negu žmonių.‘“ Iš šios ištraukos aišku, jog iki tol, kol įstatymas neprieštarauja Dievo įstatymui, mes esame surišti žemiškuoju įstatymu. Tačiau kai žemiškasis įstatymas prieštarauja Dievo įstatymui, mes turime paklusti Dievo įstatymui, o ne žemiškajam įstatymui. Bet net ir tose situacijose mes turime priimti valdžios autoritetą. Tai matome iš to, kad Petras ir Jonas neprieštaravo, kai juos plakdino, bet džiaugėsi kentėdami dėl paklusnumo Dievui (Apaštalų darbų 5:40-42).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar krikščionys turi paklusti žemės įstatymams?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries