settings icon
share icon
Klausimas

Kas buvo krikščionių kryžiaus žygiai?

Atsakymas


Kryžiaus žygiai tapo vienu iš dažniausiai naudojamų argumentų prieš krikščionių tikėjimą. Kai kurie islamo teroristai netgi teigia, jog jų teroristų atakos yra kerštas už tai, ką krikščionys padarė per kryžiaus žygius. Taigi, kas buvo tie kryžiaus žygiai, ir kodėl jie laikomi tokia didele problema krikščionių tikėjimui?

Visų pirma, kryžiaus žygiai neturėtų būti vadinami krikščioniškais. Dauguma žmonių, dalyvavusių kryžiaus žygiuose, nebuvo tikri krikščionys, nors jie ir skelbėsi esą krikščionys. Kryžiaus žygių veiksmais buvo piktnaudžiaujama, neteisingai naudojama ir piktžodžiaujama Kristaus vardui. Antra, kryžiaus žygiai vyko maždaug nuo 1095 iki 1230 metų. Ar Biblijai prieštaraujantys save vadinančių krikščionių prieš šimtus metų atlikti veiksmai vis dar turėtų būti šiandien naudojami prieš krikščionybę?

Trečia, tai nėra tinkamas pasiteisinimas, tačiau kriškčionybė nėra vienintelė religija su smurtaujančia praeitimi. Kryžiaus žygiai buvo atsakymas į musulmonų įsiveržimus į žemes, kurios seniau pagrinde priklausė krikščionims. Nuo maždaug 200 iki 900 metų, Izraelio, Jordano, Egipto, Sirijos ir Turkijos žemėse pagrinde gyveno krikščionys. Kai islamas įgijo galios, musulmonai užėmė šias žemes ir žiauriai slėgė žmones, vertė juos vergauti, deportavo ir netgi žudė ten gyvenančius krikščionis. Atsakydami į šiuos išpuolius, Romos katalikų bažnyčia ir „krikščionys“ Europos karaliai/imperatoriai, suorganizavo kryžiaus žygius, kuriais bandė atgauti musulmonų užimtas žemes. Save vadinančių krikščionių veiksmai tų kryžių žygių metu vis dar yra smerktini. Nėra jokio biblinio pateisinimo žemių užėmimui, nekaltų žmonių žudimui ir miestų griovimui Jėzaus Kristaus vardu. Tačiau islamas nėra religija, kuri gali kalbėti apie šiuos dalykus su visišku nekaltumu.

Trumpai apibendrinant, kryžiaus žygiai buvo bandymai (XI- XIII amžiuose) atgauti Artimųjų Rytų žemes, kurios buvo užkariautos musulmonų. Kryžiaus žygiai buvo žiaurūs ir pikti. Daugybė žmonių buvo verčiami „atsiversti“ į krikščionybę. Jeigu jie atsisakydavo, jie buvo nužudomi. Smurtaujantis žemės užkariavimas Jėzaus Kristaus vardu yra visiškai neparemtas Biblija. Daugybė kryžiaus žygių veiksmų buvo visiškai priešingi krikščioniško tikėjimo vertybėms.

Kaip mes galime reaguoti, kai dėl kryžiaus žygių ateistai, agnostikai, skeptikai ir kitų religijų pasekėjai atakuoja krikščionišką tikėjimą? Štai kaip mes galime reaguoti: 1) Ar jūs norite būti atsakingi už žmonių, gyvenusių prieš 900+ metų, veiksmus? 2) Ar jūs norite būti atsakingi už visų žmonių, kurie skelbiąsi priklausantys jūsų tikėjimui, veiksmus? Bandymas visus krikščionis kaltinti dėl kryžiaus žygių yra tas pats, kas visų musulmonų kaltinimas už teroristų atakas.
EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas buvo krikščionių kryžiaus žygiai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries