settings icon
share icon
Klausimas

Ar šiandienos krikščionys gali išvaryti piktąsias dvasias?

Atsakymas


Daugelis žmonių Evangelijose ir Apaštalų darbų knygoje užsiminėjo piktųjų dvasių išvarymu- mokiniai tai darė Kristaus pamokyti (Mato 10); kiti tai darė Kristaus vardu (Morkaus 9:38); Fariziejų vaikai (Luko 11:18-19); Paulius (Apaštalų darbų 16); ir tam tikri piktųjų dvasių užkalbėtojai.

Atrodo, kad Jėzaus mokinių piktųjų dvasių išvarymai buvo būdas parodyti Kristaus valdžią virš demonų (Luko 10:17) ir patvirtinti, kad mokiniai veikė Dievo vardu ir Jo autoritetu. Tai taip pat atskleidė jų tikėjimą arba tikėjimo trūkumą (Mato 17:14-21). Savaime suprantama, kad demonų išvarymas buvo svarbi mokinių tarnystės dalis. Tačiau neaišku, kokią dalį demonų išvarymas iš tikrųjų turėjo mokinystės procese.

Įdomu tai, kad vėlesnėje Naujojo Testamento dalyje yra pokytis, susijęs su demonų kova. Mokančios Naujojo Testamento dalys (Romiečiams iki Judo) užsimena apie demonų veiklą, tačiau nekalba apie demonų išvarymą ir neragina tikinčiųjų to daryti. Mus moko apsivilkti ginkluotę ir išstovėti prieš juos (Efeziečiams 6:10-18). Mums pasakyta priešintis velniui (Jokūbo 4:7), būti su juo atsargiems (1 Petro 5:8) ir neduoti jam vietos savo gyvenimuose (Efeziečiams 4:27). Tačiau mums nesakoma išvaryti jį ar jo demonus, ar net apie tai galvoti.

Laiške Efeziečiams labai aiškiai paaiškinama, ką mums reikia daryti, kad savo gyvenimuose pasiektume pergalę prieš blogio jėgas. Pirmas žingsnis yra įtikėti Kristumi (2:8-9), kuris sugriauna ore viešpataujančio kunigaikščio valdžią (2:2). Tuomet su Dievo malone mes turime nusiimti blogus įpročius ir juos pakeisti dievotais įpročiais (4:17-24). Į tai neįeina demonų išvarymas, bet proto atnaujinimas (4:23). Po to, kai gauname keletą praktiškų patarimų, kaip mums, Dievo vaikams, Jam paklusti, mums primenama, kad vyksta dvasinė kova. Joje kovojama su tam tikra ginkluote, kuri mums leidžia išstovėti prieš- ne išvaryti- demonų pasaulio apgaulę (6:10). Mes stovime tiesoje, teisingume, Evangelijoje, tikėjime, išgelbėjime, Dievo Žodyje ir maldoje (6:10-18).

Atrodo, kad, kai Dievo Žodis buvo pabaigtas, tikintieji turėjo daugiau ginklų, kuriuos naudojant galėjo kovoti su dvasinių pasaulių, negu jų turėjo ankstyvieji krikščionys. Demonų išvarymas buvo pakeistas evangelizacija ir mokinyste per Dievo Žodį. Kadangi Naujajame Testamente tarp dvasinės kovos metodų nėra demonų išvarymo, mums sunku nuspręsti, kaip tai daryti. Jeigu tai yra būtina, tuomet, atrodo, kad reikia žmogui parodyti Dievo Žodžio tiesą ir Jėzaus Kristaus vardą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar šiandienos krikščionys gali išvaryti piktąsias dvasias?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries