settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie krikščionišką pasninką?

Atsakymas


Šventasis Raštas neįsako krikščionims pasninkauti. Dievas to nereikalauja iš krikščionių. Tačiau tuo pačiu metu Biblija apibūdina pasninką kaip gerą ir naudingą. Apaštalų knygoje rašoma, kad tikintieji pasninkavo prieš priimant svarbius sprendimus (Apaštalų darbų 13:2; 14:23). Malda ir pasninkas dažnai yra kartu (Luko 2:37; 5:33). Kalbėdami apie pasninką, mes dažnai per daug dėmesio skiriame maisto trūkumui. Vietoje to mes turėtume suprasti, kad pasninko tikslas yra atitraukti mūsų dėmesį nuo žemiškų dalykų ir visiškai susikoncentruoti ties Dievu. Pasninkaudami mes parodome sau ir Dievui, kad mes rimtai žiūrime į mūsų santykius su Dievu. Pasninkas mums padeda įgauti naują perspektyvą ir atnaujinti mūsų pasitikėjimą Dievu.

Nors Rašte dažniausiai randame pasninką, kurio metu yra susilaikoma nuo maisto, yra ir kitų būdų pasninkauti. Kai mes ko nors laikinai atsisakome, kad galėtume nukreipti savo dėmesį į Dievą, tai gali būti laikoma pasninku (1 Korintiečiams 7:1-5). Pasninkas turėtų trukti nustatytą laiko tarpą, ypač kai susilaikoma nuo valgymo. Ilgas pasninkas gali būti kenksmingas kūnui. Pasninko tikslas nėra nubausti kūną, bet nukreipti mūsų dėmesį į Dievą. Pasninkas taip pat neturėtų būti naudojamas kaip „dieta“. Biblinio pasninko tikslas nėra padėti numesti svorį, bet turėti artimesnius santykius su Dievu. Bet kas gali pasninkauti, bet ne visi gali pasninkauti nevalgydami (pavyzdžiui, diabetikai). Visi gali kažko laikinai atsisakyti, kad priartėtų prie Dievo.

Nukreipdami savo akis nuo šio pasaulio, mes sėkmingiau skirsime savo dėmesį Dievui. Pasninkas nėra vienas iš būdų, padėsiančių mums gauti iš Dievo tai, ko norime. Pasninkas keičia mus, o ne Dievą. Pasninkas nėra vienas iš būdų, padėsiančių mums atrodyti dvasingesniais už kitus. Mes turėtume pasninkauti nuolankume ir su džiaugsmingu nusistatymu. Mato 6:16-18 rašoma: „Kai pasninkaujate, nebūkite paniurę kaip veidmainiai: jie perkreipia veidus, kad žmonės matytų juos pasninkaujant. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiemė savo atlygį. O tu, kai pasninkauji, pasitepk galvą ir nusiprausk veidą, kad ne žmonėms rodytumeis pasninkaująs, bet savo Tėvui, kuris yra slaptoje. Ir tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins viešai“.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie krikščionišką pasninką?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries