settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie legalizmą?

Atsakymas


Biblijoje nėra žodžio „legalistas“. Tai terminas, kurį krikščionys naudoja apibūdinti poziciją, kuri pabrėžia taisyklių ir nurodymų sistemą, kuria pasiekiamas išgelbėjimas ir dvasinis augimas. Legalistai tiki ir reikalauja griežto taisyklių ir nurodymų laikymosi. Doktriniškai tai pozicija priešinga malonei. Tie, kurie laikosi legalistinės pozicijos, dažnai nepastebi tikrojo įstatymo tikslo, ypač Senojo Testamento Mozės įstatymo, kuris turi būti mūsų „mokytojas“ ir atvesti mus pas Kristų (Galatams 3:24).

Net ir tikri tikintieji gali būti legalistai. Dievo Žodis mus moko būti maloningais vienas kitam: „Silpno tikėjimo žmogų priimkite, bet venkite ginčų dėl skirtingų nuomonių“ (Romiečiams 14:1). Gaila, tačiau yra tokių, kurie turi labai tvirtus įsitikinimus dėl neesminių doktrinų ir pašalina kitus iš bendruomenės, neleisdami jiems turėti kitokio požiūrio. Tai taip pat yra legalizmas. Šiandien yra daug legalistinių tikinčiųjų, kurie nepagrįstai iš kitų reikalauja laikytis jų biblinės interpretacijos ir net jų tradicijų. Pavyzdžiui, yra tokių, kurie tiki, jog tam, kad būtume dvasiški, mes turime vengti tabako, alkoholinių gėrimų, šokių, filmų ir t.t. Tačiau tų dalykų vengimas mums negarantuoja dvasingumo.

Kolosiečiams 2:20-23 apaštalas Paulius mus perspėja dėl legalizmo: „Jeigu su Kristumi mirėte pasaulio pradmenims, tai kodėl gi, tarsi tebegyvendami pasaulyje, pasiduodate nuostatoms (‘Neliesk! Neragauk! Neimk!’- visa tai vartojama dingsta.) pagal žmonių priesakus bei doktrinas? Tiesa, tai atrodo išmintinga dėl susikurto pamaldumo, tariamo nusižeminimo ir kūno varginimo, tačiau neturi jokios vertės ir pasotina kūniškumą.“ Legalistai gali atrodyti teisūs ir dvasiški, tačiau legalizmas neįvykdo Dievo tikslų, nes tai yra tik išoriniai darbai, o ne vidinis pasikeitimas.

Tam, kad nepakliūtume į legalizmo spąstus, mes turime tvirtai įsikibti į apaštalo Jono žodžius: „Nes Įsakymas buvo duotas per Mozę, o malonė ir tiesa atėjo per Jėzų Kristų“ (Jono 1:17) ir nepamiršti maloningai elgtis su mūsų broliais ir sesėmis Kristuje. “Kas tu toks, kad drįsti teisti kito tarną?! Ar jis stovi, ar krenta- tai savajam Viešpačiui. Bet jis stovės, nes Dievas turi galią jį išlaikyti“ (Romiečiams 14:4). “Tai kodėl gi tu teisi savo brolį? Arba kodėl niekini savo brolį? Juk mes visi stosime prieš Kristaus teismo krasę“ (Romiečiams 14:10).

Vienas perspėjimas- nors mes turime būti maloningi vienas kitam ir tolerantiški dėl ginčytinų dalykų, tačiau mes negalime pritarti erezijai. Mes turime kovoti už tikėjimą, kuris visiems laikams buvo patikėtas šventiesiems (Judo 3). Jeigu mes prisiminsime šiuos nurodymus ir pritaikysime juos su meile ir gailestingumu, tuomet mes apsisaugosime nuo legalizmo ir erezijos. „Mylimieji, ne kiekviena dvasia tikėkite, bet ištirkite dvasias, ar jos iš Dievo, nes pasklido pasaulyje daug netikrų pranašų“ (1 Jono 4:1).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie legalizmą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries