settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra krikščioniška pasaulėžiūra?

Atsakymas


„Pasaulėžiūra“- tai visapusiškas pasaulio supratimas pagal tam tikras pažiūras. „Krikščioniška pasaulėžiūra“ tuomet yra visapusiškas pasaulio supratimas pagal krikščioniškas požiūras. Asmeninė pasaulėžiūra tai „bendras vaizdas“, harmonija visų žmogaus įsitikinimų apie pasaulį. Tai vienas iš būdų, kaip mes suprantame pasaulį. Priimant kasdienius sprendimus, mes remiamės savo pasaulėžiūra. Taigi mūsų pasaulėžiūra yra labai svarbi.

Skirtingi žmonės skirtingai matys ant stalo padėtą obuolį. Botanikas nustatys, kokios rūšies yra obuolys. Menininkas matys tai kaip natiurmortą ir jį nupieš. Daržovių pardavėjas matys tai kaip daiktą, kuris turi būti surašytas/inventorizuotas. O vaikas šį obuolį matys kaip pietus ir jį suvalgys. Mūsų požiūrį į bet kokią situaciją nulemia mūsų požiūris į pasaulį apskritai. Visos pasaulėžiūros, krikščioniškos ir ne krikščioniškos, atsako į šiuos tris klausimus:

1) Iš kur aš atsiradau? (Ir kodėl mes čia?)
2) Kas yra blogai su pasauliu?
3) Kaip mes galime tai sutvarkyti?

Šiandien vyraujanti pasaulėžiūra yra natūralizmas, kuri šiuos tris klausimus atsako taip:
1) Mes esame atsitiktinis gamtos produktas, egzistuojantis be jokio tikslo.
2) Mes negerbiame gamtos taip, kaip turėtume.
3) Mes galime išgelbėti pasaulį per ekologiją ir gamtos saugojimą.

Iš šios pasaulėžiūros yra kilusios panašios pasaulėžiūros: moralinis reliatyvizmas, egzistencializmas, pragmatizmas, utopizmas.

Krikšioniška pasaulėžiūra į tuos pačius klausimus pateikia šiuos atsakymus:
1) Mes esame Dievo kūrinys, sukurti valdyti pasaulį ir bendrauti su Dievu (Pradžios 1:27-28; 2:15).
2) Mes nusidėjome prieš Dievą ir to pasekoje visas pasaulis yra prakeiktas (Pradžios 3).
3) Pats Dievas atpirko pasaulį, paaukodamas savo Sūnų, Jėzų Kristų (Pradžios 3:15; Luko 19:10). Vieną dieną Jis atstatys kūrinijos tobulą būklę (Izaijo 65:17-25).

Krikščioniška pasaulėžiūra mums leidžia tikėti moraliniais absoliutais, stebuklais, žmogaus kilnumu ir galimu išgelbėjimu.

Svarbu prisiminti, jog pasaulėžiūra yra visapusiška ir paveikia kiekvieną gyvenimo sritį- nuo pinigų iki moralės, nuo politikos iki meno. Tikra krikščionybė yra daugiau negu tik nustatyos idėjos, kurias turime naudoti bažnyčioje. Biblijoje mokoma, jog krikščionybė yra pasaulėžiūra. Biblijoje niekur nematome suskirstymo „religinis“-„pasaulietinis“. Krikščioniškas gyvenimas yra vienintelis gyvenimas. Jėzus skelbėsi esąs „kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jono 14:6), tai darydamas Jis tapo mūsų pasaulėžiūra.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra krikščioniška pasaulėžiūra?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries