settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra krikščioniška meditacija?

Atsakymas


Psalmių 19:14 parašyta: „Tepatinka Tau mano lūpų žodžiai ir mintys mano širdies, Viešpatie, mano stiprybe, mano atpirkėjau“. Kitose kalbose frazė „mintys mano širdies“ yra išversta kaip „meditacija“. Taigi, kas yra krikščioniška meditacija, ir kaip krikščionys turėtų medituoti? Gaila, bet žodis „meditacija“ gali sukelti mistinių asociacijų. Kai kuriems meditacija tai minčių ištuštinimas, sėdint keistoje pozicijoje. Kitiems meditacija yra bendravimas su dvasiniu pasauliu, esančiu aplink mus. Šios meditacijos sąvokos tikrai neapibūdina krikščioniškos meditacijos.

Krikščioniška meditacija niekaip nesusijusi su meditacijomis, kurių pagrindas yra Rytų misticizmas. Rytų misticizmu yra paremta lectio divina, trancendentali meditaija ir įvairios taip vadinamos kontemplatyvios maldos formos. Visos šios meditacijos yra paremtos pavojinga prielaida, kad mums reikia „išgirsti Dievo balsą“ ne per Jo Žodį, bet per asmeninį apreiškimą medituojant. Kai kuriose bažnyčiose yra pilna žmonių, kurie galvoja, kad girdi „Viešpatį kalbant“, tačiau tai, ką jie girdi, dažnai prieštarauja tam, ką kiti girdi, ir tai sukelia nesibaigiančius susiskirstymus Kristaus kūne. Krikščionys negali apleisti Dievo Žodžio, kuris yra „Dievo įkvėptas ir naudingas mokyti, barti, taisyti, auklėti teisumui, kad Dievo žmogus taptų tobulas, pasiruošęs kiekvienam geram darbui“ (2 Timotiejui 3:16-17). Jeigu kiekvienam geram darbui mums užtenka to, kas yra Biblijoje, kodėl mes galvojame, kad mums reikia kažkokios paslaptingos patirties vietoje Biblijos arba šalia Biblijos?

Krikščioniška meditacija turi būti paremta Dievo Žodžiu ir tuo, ką Jis apreiškia apie Dievą. Dovydas tai suprato ir jis rašė, kad žmogus, kuris „mėgsta Viešpaties įstatymą ir mąsto apie Jo įstatymą dieną ir naktį“, yra palaimintas (Psalmių 1:2). Tikra krikščioniška meditacija yra aktyvus minčių procesas, kurio metu mes studijuojame Dievo Žodį, meldžiamės Dievo Žodžiu ir prašome, kad per savo Dvasią, kuri prižadėjo mus vesti „į visą tiesą“ (Jono 16:13), Dievas padėtų mums Jį suprasti. Kai mes praktikuojame šią tiesą, mes leidžiame Šventajam Raštui būti mūsų gyvenimo norma. Tai mums padeda dvasiškai augti ir bręsti Dievo dalykuose, nes mus moko Jo Šventoji Dvasia.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra krikščioniška meditacija?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries