settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra krikščioniška apologetika?

Atsakymas


Anglų žodis „apology“ (gynimas) yra kilęs iš graikų žodžio, kuris reiškia „apsiginti“. Taigi krikščioniška apologetika yra mokslas, kuris gina krikščioniškąjį tikėjimą. Yra daugybė skeptikų, kurie dvejoja Dievo egzistavimu ir/arba tikėjimu Biblija. Yra daugybė kritikų, kurie atakuoja Biblijos įkvėpimą ir neklaidingumą. Yra daugybė klaidingų mokytojų, kurie skelbia neteisingas doktrinas ir neigia pagrindines krikščioniško tikėjimo tiesas. Krikščioniškos apologetikos tikslas yra atremti tokius judėjimus ir iškelti krikščionišką Dievą bei krikščioniškas tiesas.

Tikriausiai raktinės krikščioniškos apologetikos eilutės yra 1 Petro 3:15: „Šventu laikykite Viešpatį Dievą savo širdyse, visada pasiruošę atsakyti kiekvienam klausiančiam apie jumyse esančią viltį romiai ir pagarbiai...“ Krikščionis, negalintis apginti savo tikėjimo, neturi jokio pasiteisinimo. Kiekvienas krikščionis turėtų sugebėti pateikti pagrįstą savo tikėjimo Kristumi paaiškinimą. Ne kiekvienas krikščionis turi būti apologetikos ekspertas. Tačiau kiekvienas krikščionis turi žinoti, kuo jis tiki, kodėl jis tuo tiki, kaip tuo pasidalinti su kitais, ir kaip tai apginti nuo melų ir atakų.

Antras krikščioniškos apologetikos aspektas, kuris dažnai yra ignoruojamas, yra antra 1 Petro 3:15 eilutės dalis: „romiai ir pagarbiai...“ Krikščioniško tikėjimo ginimas, naudojant apologetiką, niekada neturėtų būti šiurkštus, piktas ar nepagarbus. Naudodami krikščionišką apologetiką mes turėtume būti stiprūs savo gynyboje, tačiau tuo pačiu metu elgtis kaip Kristus elgtųsi pristatydamas tikėjimą. Jeigu laimėdami ginčą mes savo nusistatymu dar labiau atitolinome žmogų nuo Kristaus, mes nepasiekėme tikrojo krikščioniškos apologetikos tikslo.

Yra du pagrindiniai krikščioniškos apologetikos metodai. Pirmasis yra žinomas kaip klasikinė apologetika, kurio metu dalinamasi įrodymais, kad krikščioniška žinia yra teisinga. Antrasis yra žinomas kaip „prieš supozicinė“ apologetika, kurioje atakuojami išankstiniai prieš krikščionis nusiteikusių pozicijų nusistatymai (idėjos, prielaidos). Abiejų metodų šalininkai dažnai tarpusavyje diskutuoja, kuris metodas yra efektyvesnis. Tačiau atrodo, kad daug naudingiau būtų naudoti abu metodus kartu, priklausomai nuo situacijos ir žmogaus.

Krikščioniška apologetika paprasčiausiai yra pagrįstos krikščioniško tikėjimo ir tiesų gynybos pateikimas tiems, kurie su tuo nesutinka. Krikščioniška apologetika yra būtinas krikščioniško gyvenimo aspektas. Mums visiems įsakyta būti pasiruošusiems skelbti Evangeliją ir apginti savo tikėjimą (Mato 28:18-20; 1 Petro 3:15). Tai yra krikščioniškos apologetikos esmė.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra krikščioniška apologetika?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries