settings icon
share icon
Klausimas

Ar Dievas vis dar duoda vizijas žmonėms? Ar vizijos turėtų būti dalis krikščioniškos patirties?

Atsakymas


Ar Dievas gali duoti vizijas žmonėms šiandiena? Taip! Ar Dievas duoda vizijas žmonėms šiomis dienomis? Tikriausiai. Ar mes turėtume laikyti vizijas įprastu dalyku? Ne. Kaip matome Biblijoje, Dievas daug kartų kalbėjo žmonėms per vizijas. Pavyzdžiui, Juozapui, Jokūbo sūnui; Juozapui, Marijos vyrui; Saliamonui, Izaijui, Ezechieliui, Danieliui, Petrui ir Pauliui. Pranašas Joelis pranašavo, kad bus daugybė vizijų, ir apaštalas Petras tai patvirtino Apaštalų darbų 2 skyriuje.

Mums svarbu atskirti sapną nuo vizijos. Vizija duodama žmogui, kai jis yra atsibudęs, o sapnas, kai žmogus miega.

Atrodo, kad daugelyje pasaulio dalių Dievas gausiai naudoja sapnus ir vizijas. Ten, kur beveik nėra ar labai mažai skelbiama evangelija, kur žmonės neturi Biblijų, Dievas savo žinią jiems siunčia tiesiogiai per sapnus ir vizijas. Tai visiškai sutampa su bibliniais pavyzdžiais, kuriuose ankstyvojoje krikščionybėje Dievas naudojo vizijas atskleisti savo tiesą žmonėms. Jeigu Dievas nori perduoti žinią žmogui, Jis gali naudoti ką tik nori- misionierių, angelą, viziją ar sapną. Dievas taip pat gali naudoti vizijas ten, kur evangelijos žinia yra visiems prieinama. Nėra jokių limitų tam, ką Dievas gali padaryti.

Tačiau mes turime būti atsargūs su vizijomis ir jų interpretavimu. Mums reikia nepamiršti, kad Biblija jau užbaigta ir joje yra viskas, ką mums reikia žinoti. Aiškinant vizijas svarbiausia žinoti, kad, jeigu Dievas nuspręstų duoti viziją, ji pilnai sutaptų su tuo, kas jau apreikšta Jo Žodyje. Niekuomet vizijoms neturėtų būti suteiktas lygus arba aukštesnis autoritetas negu Dievo Žodžiui. Dievo Žodis yra galutinis autoritetas krikščionio tikėjimui ir gyvenimui. Jeigu tiki, kad matei viziją, ir kad ją tau davė Dievas, su malda tyrinėk Dievo Žodį ir įsitikink, kad ta vizija sutampa su Raštu. Tuomet maldoje klausk Dievo, ką Jis nori, kad tu darytum su ta vizija (Jokūbo 1:5). Dievas neduotų vizijos be paaiškinimo. Šventajame Rašte parašyta, kad, kai Dievas duoda vizija ir žmogus prašo vizijos išaiškinimo, Dievas pasirūpina, kad ta vizija būtų išaiškinta (Danieliaus 8:15-17).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar Dievas vis dar duoda vizijas žmonėms? Ar vizijos turėtų būti dalis krikščioniškos patirties?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries