settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie krikščionis, kurie skolinasi pinigus / ima paskolas? Ar neteisinga skolintis ir skolinti pinigus?

Atsakymas


Pauliaus įsakymas nebūti niekam nieko skolingiems tik meilę (Romiečiams 13:8) yra geras priminimas, kad Dievas nori, jog mes atokiau laikytumemės nuo skolų, kurios nėra laiku sumokėtos (taip pat žr. Psalmių 37:21). Tuo pačiu metu Biblija niekur griežtai neuždraudžia visų skolinimosi formų. Biblija perspėja dėl skolų ir išaukština gyvenimo be skolų vertybę, bet nedraudžia skolintis pinigų. Biblija griežtai kalba apie skolintojus, kurie išnaudoja tuos, kurie iš jų pasiskolino, bet Biblija nesmerkia to, kuris pasiskolino.

Kai kurie žmonės svarsto, ar reikia imti palūkanas, tačiau Biblijoje kelis kartus rašoma, jog turėtų būti tikimasi teisingo palūkanų kiekio (Patarlių 28:8; Mato 25:27). Senovės Izraelyje Įstatymas draudė imti palūkanas tik nuo vienos rūšies paskolų- paskolų duotų vargšams (Kunigų 25:35-38). Šis įstatymas svarbus dėl daugybės socialinių, finansinių ir dvasinių priežasčių, bet dvi iš jų yra vertos paminėjimo. Pirma, šiuo įstatymu buvo nuoširdžiai padedama vargšams, neapsunkinant jų situacijos dar labiau. Jau ir taip yra sunku būti vargšu, bet dar sunkiau ieškoti pagalbos. Jeigu neturtingas žmogus turėtų grąžinti ne tik tai, ką pasiskolino, bet dar ir didžiules palūkanas, tai padarytų daugiau žalos negu padėtų.

Antra, šis įstatymas mus mokina svarbią dvasinę tiesą. Jeigu skolintojas neprašo palūkanų iš skolininko, jis parodo gailestingumą. Jis negalės naudoti tų pinigų, kol jie bus pas skolininką. Tačiau tokiu elgesiu galima parodyti mūsų dėkingumą Dievui dėl Jo gailestingumo, kurio dėka Jis neprašo iš mūsų palūkanų už malonę, kurią iš Jo gavome. Kaip Dievas dėl savo gailestingumo išvedė Izraelitus iš Egipto žemės dar tuomet, kai jie buvo beturčiai tarnai, ir davė jiems žemę (Kunigų 25:38), taip Jis tikisi, kad jie parodys panašų gerumą tarp jų gyvenantiems vargšams.

Krikščionys yra panašioje situacijoje. Jėzaus gyvenimas, mirtis ir prisikėlimas sumokėjo mūsų nuodėmės skolą Dievui. Dabar, kai mes turime galimybę, mes galime padėti stokojantiems, ypač tikintiesiems, duodant paskolas, kurios nepadidintų jų sunkumų. Jėzus pasakė palyginimą, kuris susijęs su šia tema, apie du skolintojus ir jų nusistatymą (Mato 18:23-35).

Biblija griežtai nedraudžia skolintis, tačiau ir neragina mūsų skolintis. Biblijos išmintis mus moko, kad dažniausiai nėra gerai gyventi skoloje. Skola mus paverčia vergais to, iš kurio mes pasiskoliname. Tačiau kartais skolinimasis yra „būtinas blogis“. Jeigu pinigai yra gerai tvarkomi ir įmokos yra laiku sumokamos, krikščionis gali imti paskolą, bet tik tuo atveju, jeigu tai tikrai yra būtina.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie krikščionis, kurie skolinasi pinigus / ima paskolas? Ar neteisinga skolintis ir skolinti pinigus?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries