settings icon
share icon
Klausimas

Ar krikščionis turėtų lankytis pas psichologą / psichiatrą?

Atsakymas


Psichologai ir psichiatrai yra profesionalai, dirbantys psichinės sveikatos srityje. Žmonės dažnai sumaišo jų pareigas su kitais psichinės sveikatos profesionalais, tokiais kaip psichoterapeutai, psichoanalitikai ar psichinės sveikatos konsultantai. Yra skirtingų rūšių psichinės sveikatos profesionalų, kuriais tapti reikia skirtingų išsimokslinimų ir gydymo metodų naudojimo. Psichologas privalo turėti psichologijos daktaro laipsnį, sutelkti savo dėmesį į tyrimus, universiteto lygio mokymą ir privačios klinikos išlaikymą. Jie taip pat gali atlikti daugybę pažinimo ir emocinių įvertinimų. Psichiatras yra medicinos daktaras, kuris specializuojasi psichinių ligų gydyme. Psichiatrai yra vieninteliai psichinės sveikatos profesionalai, kurie gali išrašyti vaistus ir turi psichinės sveikatos farmakologinio gydymo išsilavinimą.

Kai žmonės galvoja, kad jiems reikia paslaugų, padedančių nustatyti disleksiją ar teikiančių patarimą, jiems reikėtų kreiptis į psichologą. Dažniausiai žmonės pirmiau eina pas psichologą ar kitą konsultuojantį profesionalą, prieš patenkant pas psichiatrą. Kai kurie psichiatrai konsultuoja, bet kiti tik skiria vaistus, stebi jų veikimą ir bendradarbiauja su konsultuojančiais profesionalais, kurie praveda terapiją. Kaip ir bet kokioje specialybėje, vieni psichologai/psichiatrai bus krikščionys, o kiti ne.

Krikščionys dažnai nori žinoti, kaip Biblija yra susijusi su šiomis profesijomis. Nei psichologija, nei psichiatrija nėra blogai ar nuodėminga. Jų abiejų tikslas yra svarbus ir siekantis padėti. Nei vienas psichinės sveikatos profesionalas negali pilnai suprasti, kaip Dievas sukūrė žmogų, kaip žmogaus protas veikia, ar kodėl žmogus elgiasi taip, kaip jis elgiasi. Nors yra daug pasaulietinių, į žmogų susitelkusių teorijų apie psichinę sveikatą ir emocines problemas, tačiau taip pat šiose pozicijose yra daugybė dievotų žmonių, kurie bando suprasti žmogaus protą iš biblinės perspektyvos. Krikščionims būtų geriausia kreiptis į profesionalą, kuris išpažįsta esąs krikščionis, kuris žino Šventąjį Raštą ir pasižymi dievotu charakteriu. Bet kokie patarimai turi būti perfiltruojami per Šventąjį Raštą, kad, kaip ir su visu kitu šiame pasaulyje, mes galėtume nuspręsti, kas yra teisinga, o kas ne.

Lankymasis pas psichologą arba psichiatrą nėra blogai. Tačiau psichinės sveikatos profesionalai turi skirtingus įsitikinimus. Net ir krikščionys pcishologai ir psichiatrai nesugebės suteikti tobulų atsakymų arba jų žinios kai kuriose Biblijos srityse bus ribotos. Mums reikia nepamiršti, kad Dievo Žodis yra mūsų pats pirmas atsakymas į visas negalias. Tikinčiajam, kuris bando nuspręsti, kas padės, o kas nuves į šoną, apsiginklavimas tiesa yra būtinas (Efeziečiams 6:11-17; 1 Korintiečiams 2:15-16). Kiekvienas tikintysis yra atsakingas už Biblijos studijavimą, kad pats augtų ir taptų įžvalgesnis. Šventoji Dvasia naudos Žodį pakeičiant mus į Jėzaus Kristaus atvaizdą, o tai ir yra visų krikščionių galutinis tikslas (Efeziečiams 5:1-2; Kolosiečiams 3:3).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar krikščionis turėtų lankytis pas psichologą / psichiatrą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries