settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie išgydymą? Ar yra išgydymas Kristaus atpirkime?

Atsakymas


Izaijo 53:3 eilutė, kuri vėliau yra cituojama 1 Petro 2:24, yra pagrindinė eilutė apie išgydymą, tačiau ji dažnai yra neteisingai suprantama ir neteisingai pritaikoma. „Jis buvo sužeistas už mūsų kaltes ir sumuštas už mūsų nuodėmes. Bausmė dėl mūsų ramybės krito ant jo; jo žaizdomis esame išgydyti.“ Žodis, kuris yra išverstas kaip „išgydyti“, gali reikšti dvasinį arba fizinį išgydymą. Tačiau Izaijo 53 ir 1 Petro 2 skyrių kontekstai aiškiai parodo, jog kalbama apie dvasinį išgydymą. „Jis pats savo kūne užnešė mūsų nuodėmes ant medžio, kad mirę nuodėmėms, gyventume teisumui. ‚Jo žaizdomis jūs buvote išgydyti‘.“(1 Petro 2:24). Ši eilutė kalba apie nuodėmę ir teisumą, o ne apie ligas. Taigi abejose eilutėse kalbama apie „išgydymą“, kurio metu mums atleidžiama ir mes esame išgelbėti, o ne fiziškai pagydomi.

Biblija niekur tiesiogiai nesusieja fizinio ir dvasinio išgijimo. Kartais žmonės yra fiziškai išgydomi, kai jie patiki Kristumi, bet tai nutinka ne visada. Kartais Dievo valia, kad žmogus pagytų, o kartais ne. Apaštalas Jonas mums pateikia gerą perspektyvą: „Ir štai kokį pasitikėjimą mes turime Juo: jei ko tik prašome pagal Jo valią, Jis girdi mus. O jeigu žinome, kad Jis girdi mus, ko tik prašome, tai ir žinome, kad turime tai, ko Jo prašėme (1 Jono 5:14-15). Dievas vis dar daro stebuklus. Dievas vis dar gydo žmones. Ligos, skausmas ir mirtis vis dar yra šio pasaulio realybė. Jeigu Kristus dabar negrįš į žemę, visi, kas dabar yra gyvi, mirs, ir dauguma (įskaitant krikščionis) mirs nuo fizinio negalavimo (ligos ar traumos). Ne visada yra Dievo valia mus išgydyti fiziškai.

Galiausiai, pilnas fizinis išgydymas mūsų laukia danguje. Danguje nebebus skausmo, ligų, kentėjimo ir mirties (Apreiškimo 21). Mums visiems reikia mažiau rūpintis savo fizine būkle šiame pasaulyje ir labiau rūpintis dvasine (Romiečiams 12:1-2). Tokiu būdu mūsų širdys bus nukreiptos į dangų, kur mes nebeturėsime jokių fizinių problemų. Apreiškimo 21:4 apibūdina išgydymą, kurio mes turėtume trokšti: “Nebebus daugiau mirties, nei liūdesio, nei dejonės, nei skausmo daugiau nebebus, nes kas buvo pirmiau- praėjo.”

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie išgydymą? Ar yra išgydymas Kristaus atpirkime?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries