settings icon
share icon
Klausimas

Ar krikščionis turėtų apsidrausti?

Atsakymas


Krikščionys kartais nežino, ką daryti dėl draudimo, ar įsigyti, ar ne. Ar krikščionis, kuris yra apsidraudęs, parodo tikėjimo trūkumą? Yra gerai iškelti tokį klausimą. Tikintieji turėtų studijuoti Šventąjį Raštą ir rasti atsakymą, kurį jie galėtų paremti Biblija.

Visų pirma, mums reikia visiems sutikti, kad Biblijoje nėra konkrečiai paminėtas draudimas krikščionims. Jeigu kažkas nėra paminėta Biblijoje, tuomet mes turime naudoti Šventojo Rašto mokymo principus. Tikintieji gali padaryti skirtingas išvadas ir tai nieko blogo. Romiečiams 14 skyrius mus mokina tokiose situacijose gerbti kitų įsitikinimus. Tikintieji yra atsakingi už savo sprendimus (Romiečiams 14:5). 23 eilutėje parašyta, kad viską, ką mes nusprendžiame, turi būti paremta tikėjimu. Ar krikščionis turėtų pirkti draudimą priklauso nuo jo/jos įsitikinimo. Krikščionis, kuris nusprendžia nusipirkti draudimą, turi asmeniškai būti įsitikinęs, kad Dievas nori, jog jis turėtų draudimą. Krikščionis, kuris nusprendžia nepirkti draudimio taip pat turi būti asmeniškai įsitikinęs.

Štai keletas biblinių principų, kurie mums padeda: mums reikia paklusti autoritetams, esantiems virš mūsų. Kai įstatymas reikalauja, kad mes įsigytume draudimą, pvz.: automobilio draudimą, mes turėtume paklusti. Mums taip pat reikia rūpintis savo šeimomis. Taigi krikščionis turėtų galvoti apie šeimos ateitį, ir draudimas kartais yra to dalis. Ateities planavimas taip pat gali reikšti pasiruošimą ankstyvai šeimos nario mirčiai. Vieni gyvybės draudimą gali laikyti kaip tikėjimo trūkumą ar meilę pinigams, o kiti kaip apdairų planavimą ir išmintingą pinigų panaudojimą. Žmonių įsitikinimai gali skirtis šiuo klausimu. Dievas tikrai yra už ateities planavimą. Juozapo istorijoje matome, kad jo išmintingas planavimas ne tik išgelbėjo egiptiečių tautą, bet ir Izraelio žmones ir Kristaus giminę (Pradžios 41).

Mes turime studijuoti Dievo Žodį ir šauktis Dievo, klausdami, ką Jis nori, kad mes darytume šiose ir visose kitose mūsų gyvenimo srityse. Dievas trokšta mums duoti išminties (Jokūbo 1:5). Hebrajams 11:6 parašyta, kad be tikėjimo neįmanoma paklusti Dievui. Tikrasis klausimas yra: „Ar tai patiks mano Tėvui danguje?“ Dar viena eilutė, apie kurią verta pamąstyti, yra Jokūbo 4:17, kurioje sakoma, kad jeigu turime galimybę padaryti kažką gero, mes turėtume daryti, nes kitaip nusidėsime. Dar viena apie tai kalbanti eilutė yra 1 Timotiejui 5:8, kurioje parašyta, kad, jeigu norime tarnauti kitiems, pirmiausia turime pradėti nuo savo šeimos. Krikščionis draudimo įsigyjimą gali laikyti įrankiu, padėsiančiu pasiekti šiuos tikslus.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar krikščionis turėtų apsidrausti?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries