settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie būvimą krikščione mama?

Atsakymas


Būvimas mama yra labai svarbus vaidmuo, kurį Viešpats nusprendė duoti daugeliui moterų. Dievas įsakė krikščionei mamai mylėti savo vaikus (Tito 2:4-5-) iš dalies dėl to, kad neatneštų gėdos Viešpačiui ir Gelbėtojui, kurio vardu ji vadinasi.

Vaikai yra dovana iš Viešpaties (Psalmių 127:3-5). Tito 2:4 eilutėje graikų žodis philoteknos yra naudojamas apibūdinti mamas, kurios myli savo vaikus. Šis žodis reiškia ypatingą „motinos meilę“. To žodžio idėja yra, kad mamos rūpinasi vaikais, augina, su meile juos apkabina, pasirūpina visais jų poreikiais ir švelniai draugauja su kiekvienu iš jų kaip su unikalia dovana iš Dievo rankų.

Keletas dalykų, kuriuos Dievo Žodis įsako krikščionėms mamoms:

Prieinamumas: ryte, per pietus, vakare (Pakartoto įstatymo 6:6-7)

Dalyvavimas- bendravimas, kalbėjimas, galvojimas ir kartu gyvenimo apmąstymas (Efeziečiams 6:4)

Mokymas- Šventojo Rašto ir biblinės pasaulėžiūros (Psalmių 78:5-6; Pakartoto įstatymo 4:10; Efeziečiams 6:4)

Lavinimas- padėti vaikams išmokti įvairių įgūdžių ir atrasti jo/jos stiprybes (Patarlių 22:6) bei dvasines dovanas (Romiečiams 12:3-8 and 1 Korintiečiams 12)

Drausminimas- išmokyti bijoti Viešpaties, pastoviai, su meile ir aiškiai nubrėžti ribas (Efeziečiams 6:4; Hebrajams 12:5-11; Patarlių 13:24; 19:18; 22:15; 23:13-14; 29:15-17)

Ugdymas- sukūrti aplinką, kurioje visada būtų žodinis palaikymas, kurioje būtų galima klysti, jaustis priimtam ir mylimam besąlygiška meile (Tito 2:4; 2 Timotiejui 1:7; Efeziečiams 4:29-32; 5:1-2; Galatams 5:22; 1 Petro 3:8-9).

Formavimas su sąžiningumu- gyventi pagal tai, ką sakai, būti pavyzdžiu, kurį sekdamas vaikas išmoks, ką reiškia gyventi dievotą gyvenimą (Pakartoto įstatymo 4:9,15,23; Patarlių 10:9; 11:3; Psalmių 37:18, 37).

Biblijoje niekur nerašoma, kad kiekviena moteris turi būti motina. Tačiau Biblijoje parašyta, kad tos, kurias Dievas palaimina ir leidžia būti motinomis, turi rimtai prisiimti šią atsakomybę. Motinos atlieka unikalų ir labai svarbų vaidmenį savo vaikų gyvenimuose. Motinystė nėra nemaloni užduotis. Taip kaip mama yra labai svarbi, kai nešioja vaiką nėštumo metu, jį maitina ir rūpinasi juo, kol jis yra kūdikis, ji ir toliau išlieka svarbi, nesvarbu, ar jos vaikas yra suaugęs, paauglys ar jaunuolis, ar netgi suaugęs ir turi savo vaikų. Nors motinystės vaidmuo keičiasi ir vystosi, tačiau meilė, rūpestis ir padrąsinimas, kurie ateina iš mamos, niekada neturėtų baigtis.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie būvimą krikščione mama?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries