settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie krikščionį, kuris darosi plastines / kosmetines operacijas?

Atsakymas


Biblijoje niekur tiesiogiai nekalbama apie krikščionį, kuris darytusi plastinę ar kosmetinę operaciją. Biblijoje nėra nieko, kas rodytų, jog plastinė operacija pati iš savęs yra neteisinga. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti prieš nusprendžiant, ar darytis tokią operaciją. Žmogaus kūno keitimas nėra natūralus, todėl visuomet yra rizikos, kad bus fiziniai ir psichologiniai šalutiniai efektai. Nei vienas neturėtų leistis operuojamas, pirmiau neištyręs alternatyvų, rizikų ir šalutinių efektų, kurie gali pasireikšti po operacijos. Žmogus taip pat turi aiškiai atpažinti savo motivaciją operacijai. Daugumai žmonių su fizinėmis deformacijomis (įgimtomis arba įgytomis) yra normalu norėti įtikti ir neišsiskirti visuomenėje bei jaustis „normaliu“. Taip pat yra situacijų, kuriose nežymi anomalija verčia žmogų jaustis nepatogiai, pavyzdžiui, didelė arba neteisingos formos nosis. Bet daug, gal net dauguma, plastinių operacijų yra atliekamos bandant fiziniais būdais užpildyti emocines tuštumas, pritraukti dėmesio ar gauti kitų pripažinimą.

Dažniausiai atliekamos plastinės operacijos yra krūtų padidinimas arba pakėlimas, riebalų nusiurbimas, veido patempimas, akių vokų pakėlimas, sėdmenų ir kitų kūno dalių pakėlimas, kojų venų gydymas, botokso/riebalų injekcijos ir veido bei nosies formos pakeitimas. Kiekvienais metais apie du milijonai žmonių pasidaro tokias operacijas, išleisdami daugybę pinigų ir aukodami savo laiką bei patogumą. Kai žmogaus tuštybė motivuoja jį/ją pasidaryti operaciją, jis/ji tampa savo stabu. Biblija mus perspėja nebūti tuštiems ar išpuikusiems (Filipiečiams 2:3-4) ir nebandyti savo išvaizda atkreipti dėmesio į save (1 Timotiejui 2:9). Taip pat rūpestį kelia tokių operacijų kaina. Tai viena iš svarbiausių detalių, kurias reikia apsvarstyti, nes dauguma žmonių turi šeimas. Plastinės operacijos išlaidos niekada neturėtų būti svarbesnės už pasirūpinimą šeimos poreikiais. Biblijoje taip pat parašyta, kad mes turėtume išmintingai naudoti pinigus, kuriuos Dievas mums patikėjo (Patarlių 11:24-25; Luko 16:10-12).

Pats svarbiausias dalykas, kurį turėtume padaryti prieš atliekant tokią operciją, yra pasitarti su Dievu apie tai. Biblijoje parašyta, kad Dievui rūpi kiekvienas mums nerimą keliantis dalykas, taigi savo problemas turėtume atnešti Jam (1 Petro 5:7). Su Šventosios Dvasios ir Dievo Žodžio išmintimi ir vedimu mes sugebėsime priimti sprendimą, kuris patiks Dievui ir neš Jam garbę. „Žavumas apgauna ir grožis praeina, bet moteris, bijanti Dievo, bus giriama“ (Patarlių 31:30). Net ir labiausiai įgudę chirurgai negali atsukti laiko atgal, ir visos kosmetinės operacijos laikui bėgant turės tuos pačius rezultatus- senėjimą. Tos pakeltos kūno dalis vėl nukris, ir tie kosmetiškai pataisyti viedo bruožai laikui bėgant susiraukšlės. Daug geriau rūpintis vidinio žmogaus gražinimu: „nenykstančia, romia ir taikinga dvasia, kuri labai brangi Dievo akyse“ (1 Petro 3:4).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie krikščionį, kuris darosi plastines / kosmetines operacijas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries