settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra kontempliatyvi malda?

Atsakymas


Visų pirma svarbu apibūdinti “kontempliatyvią maldą”. Kontempliatyvi malda nėra tiesiog “mąstymas meldžiantis”. Biblija mus moko melstis protu (1 Korintiečiams 14:15), taigi aiškiai matome, kad į maldą įeina mąstymas. Tačiau „kontempliatyvi malda“ nebereiškia „melstis protu“. Laikui bėgant kontempliatyvi malda tapo vis populiaresnė dėl kylančios bažnyčios judėjimo populiarumu- judėjimo, kuris naudoja nebiblines idėjas ir praktikas. Kontempliatyvi malda yra viena iš jų.

Kontempliatyvi malda, taip pat žinoma kaip „susikoncentravimo malda“, yra meditacijos forma, kurioje dalyvis susikoncentruoja į vieną žodį ir kartoja tą žodį viso pratimo metu. Nors kiekviena grupė, naudojanti kontempliatyvią maldą, ją praktikuoja skirtingai, tačiau tarp jų yra ir panašumų. Į kontempliatyvią maldą įeina švento žodžio pasirinkimas, kuris tampa siekio leisti Dievui būti ir veikti tavyje simboliu. Kontempliatyvios maldos metu dažniausiai patogiai sėdima su užmerktomis akimis, greitai ir tyliai įsitaisant ir pristatant šventą žodį. Kai kontempliatyvios maldos dalyvis(-ė) pastebi savo mintis, jam/jai reikia labai švelniai sugrįžti prie švento žodžio.

Nors tai skamba kaip visai nekaltas pratimas, tačiau tokia malda nėra pagrįsta Šventuoju Raštu. Ji netgi prieštarauja maldos apibūdinimui Biblijoje. „Niekuo nesirūpinkite, bet visuose reikaluose malda ir prašymu su padėka jūsų troškimai tesidaro žinomi Dievui“ (Filipiečiams 4:6). „Tą dieną jūs manęs nieko neklausinėsite. Iš tiesų sakau jums: ko tik prašysite Tėvą mano vardu, Jis jums duos. Iki šiol jūs nieko neprašėte mano vardu. Prašykite ir gausite, kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ (Jono 16:23-24). Iš šių ir kitų eilučių aiškiai matome, kad malda yra suprantamas bendravimas su Dievu, o ne paslaptinga, mistinė meditacija.

Kontempliatyvi malda nesiskiria nuo Rytų religijose ir naujojo amžiaus kultuose naudojamų meditacijų. Ryškiausi kotempliatyvios maldos šalininkai praktikuoja atvirą dvasingumą tarp visų religijų pasekėjų, paremdami idėją, kad išgelbėjimas pasiekiamas įvairiais keliais, nors pats Kristus sakė, kad išgelbėjimas ateina tik per Jį (Jono 14:6). Kontempliatyvios maldos praktika moderniuose judėjimuose yra priešinga biblinei krikščionybei ir turėtų būti vengiama.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra kontempliatyvi malda?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries