settings icon
share icon
Klausimas

Kodėl Dievas mus sukūrė?

Atsakymas


Trumpas atsakymas į klausimą „Kodėl Dievas mus sukūrė?“ yra „dėl savo malonumo“. Apreiškimo 4:11 parašyta: „Vertas esi, o Viešpatie, priimti šlovę, pagarbą ir jėgą, nes Tu visa sutvėrei- Tavo valia visa yra ir buvo sutverta.“ Kolosiečiams 1:16 tai pakartoja: „visa sutverta per Jį ir Jam.“ Tai, kad žmonija buvo sukurta Dievo malonumui, nereiškia, kad mes esame sukurti, jog Jį linksmintume. Dievas yra kūrybinga būtybė, ir kūryba Jam teikia malonumą. Dievas turi asmenybę ir Jam malonu bendrauti su kitomis būtybėmis.

Kadangi mes esame sukurti pagal Dievo atvaizdą (Pradžios 1:27), mes sugebame pažinti Dievą ir dėl to Jį mylėti, garbinti, tarnauti Jam ir bendrauti su Juo. Dievas nesukūrė žmonių, nes Jam jų reikėjo. Nes Dievui nieko nereikia. Visoje amžinybėje praeityje Jis nesijautė vienišas ir neieškojo „draugų“. Jis mus myli, bet Jam mūsų nereikia. Jeigu mes neegzistuotume, Dievas būtų tas pats Dievas- Tas, kuris nesikeičia (Michėjo 3:6). AŠ ESU (Išėjimo 3:14) nebuvo nepatenkintas savo amžinu egzistavimu. Kai Dievas sukūrė visatą, Jam tai teikė malonumą, ir kadangi Dievas yra tobulas, tai, ką jis sukūrė buvo tobula. „Tai buvo labai gerai” (Pradžios 1:31).

Taip pat Dievas nesukūrė sau lygių būtybių. Logiškai tai neįmanoma. Jeigu Dievas būtų sukūręs kitą būtybę, turinčią tokią pačią galią, protą ir tobulumą, tuomet Jis nebebūtų vienintelis tikras Dievas, nes būtų du dievai- ir tai būtų neįmanoma. “Viešpats yra Dievas ir kito nėra” (Pakartoto Įstatymo 4:35). Viskas, ką Dievas sukuria turi būti žemiau už Jį. Sukurtas dalykas niekada negali būti aukštesnis arba toks pats kaip Tas, kuris jį sukūrė.

Suprasdami visišką Dievo suverenumą ir šventumą, mes negalime nesistebėti, kad Jis apvainikuoja žmogų „garbe ir šlove“ (Psalmių 8:5) ir nusižemina, vadindamas mus “draugais” (Jono 15:14-15). Kodėl Dievas mus sukūrė? Dievas mus sukūrė savo malonumui ir tam, kad mes, Jo kūriniai, mėgautumemės Jo pažinimu.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kodėl Dievas mus sukūrė?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries