settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra Šėtonas?

Atsakymas


Žmonių nuomonės apie Šėtoną svyruoja nuo kvailų iki abstrakčių- nuo mažo raudono vyruko su ragais, kuris sėdi ant tavo paties ir ragina tave nusidėti, iki išsireiškimo, kuriuo apibūdinamas blogio įsikūnijimas. Tačiau Biblija labai aiškiai apibūdina Šėtoną, ir kaip jis paveikia mūsų gyvenimus. Pagal Bibliją, Šėtonas yra angeliška būtybė, kuri dėl nuodėmės nupuolė iš savo pozicijos danguje ir dabar yra visiškai priešiška Dievui, visais būdais bandanti sugriauti Dievo planus.

Kai Šėtonas buvo sukurtas, jis buvo šventas angelas. Izaijo 14:12 tikriausiai pateikia Šėtono vardą, kurį jis turėjo prieš nuopolį- Liuciferis. Ezechielio 28:12-14 apibūdina Šėtoną kaip sukurtą būti cherubinu- aukščiausiu angelu. Jis pasididžiavo savo grožiu ir statusu ir nusprendė, jog nori sėdėti soste aukščiau už Dievą (Izaijo 14:13-14; Ezechielio 28:15; 1 Timotiejui 3:6). Šėtono nuopolio priežastis buvo jo išdidumas. Atkreipkite dėmesį į „AŠ pakilsiu“, „iškelsiu“, „sėdėsiu“, „būsiu“ Izaijo 14:12-15. Dėl Šėtono nuodėmės Dievas išmėtė Šėtoną iš dangaus.

Šėtonas tapo šio pasaulio valdovu ir kunigaikščiu, viešpataujančiu ore (Jono 12:31; 2 Korintiečiams 4:4; Efeziečiams 2:2). Jis yra kaltintojas (Apreiškimo 12:10), gundytojas (Mato 4:3; 1 Tesalonikiečiams 3:5), ir apgavikas (Pradžios 3; 2 Korintiečiams 4:4; Apreiškimo 20:3). Jo vardas reiškia „priešininkas“ arba „tas, kuris priešinasi“. Taip pat vienas iš jo pavadinimų yra „velnias“, kuris reiškia „šmeižikas“.

Nors Šėtonas buvo išmestas iš dangaus, jis vis dar siekia savo sostą iškelti aukščiau už Dievo. Jis bando apsimesti Dievu, tikėdamasis gauti pasaulio garbinimą, ir skatina pasipriešinimą Dievo karalystei. Šėtonas yra pagrindinis šaltinis kiekvieno klaidingo kulto ir pasaulio religijos. Šėtonas padarys viską, kas yra jo valdžioje, kad pasipriešintų Dievui ir tiems, kurie seka Dievu. Tačiau Šėtono galas yra galutinai nuspręstas- amžinybė ugnies ežere (Apreiškimo 20:10).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra Šėtonas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries