settings icon
share icon
Klausimas

Koks yra teologijos apibūdinimas?

Atsakymas


Žodis „teologija“ yra kilęs iš dviejų graikų žodžių, kurie kartu sudėjus reiškia „Dievo mokslas“. Krikščioniška teologija yra bandymas suprasti Dievą taip, kaip Jis save apreiškė Biblijoje. Jokia teologija nesugebės pilnai paaiškinti Dievo ir Jo kelių, nes Dievas yra beribis ir amžinas. Taigi bet kokie bandymai Jį apibūdinti nepasieks tikslo (Romiečiams 11:33-36). Tačiau Dievas nori, kad mes Jį pažintume tiek, kiek sugebame.Teologija yra sistemingas žinojimo menas ir mokslas, kuriuo mes bandome pažinti ir suprasti Dievą. Kai kurie žmonės vengia teologijos, nes galvoja, kad ji sukelia nesantaiką. Tačiau teisingai suprasta teologija mus vienija. Tinkama, Biblija paremta teologija yra geras dalykas, nes tai yra Dievo Žodžio mokymas (2 Timotiejui 3:16-17).

Teologijos mokslas yra ne kas kita, bet Dievo Žodžio nagrinėjimas ir atradimas to, ką Dievas apie save apreiškė. Kai mes tai darome, mes pažįstame Jį kaip visų dalykų Kūrėją, visko Išlaikytoją ir visų Teisėją. Jis yra Alfa ir Omega, visko pradžia ir pabaiga. Kai Mozė paklausė, kas jį siunčia pas Faraoną, Dievas atsakė: „AŠ ESU, KURIS ESU“ (Išėjimo 3:14). Vardas AŠ ESU nurodo asmenybę. Dievas turi vardą, taip pat kaip ir kiti, kuriems Jis davė vardus. Vardas AŠ ESU reiškia laisvą, tikslingą, save išlaikančią asmenybę. Dievas nėra nežemiška jėga ar kosminė energija. Jis yra visagalė, save išlaikanti, save kontroliuojanti Būtybė, kuri turi protą ir valią- „asmeninis“ Dievas, kuris apreiškė save žmonijai per savo Žodį ir per savo Sūnų, Jėzų Kristų.

Kai studijuojame teologiją, mes geriau pažįstame Dievą ir to pasekoje šloviname Jį savo meile ir paklusnumu. Atkreipkite dėmesį į eiliškumą: mums pirmiau reikia Jį pažinti, kad galėtume Jį mylėti, ir mums reikia Jį mylėti, kad trokštume Jam paklusti. To rezultatas yra gyvenimai, praturtinti neaprėpiama paguoda ir viltimi, kurią Jis teikia tiems, kurie Jį žino, myli ir Jam paklūsta. Prasta ar netikra teologija, neteisingas Dievo supratimas pavers mūsų gyvenimus blogesniais ir nesuteiks tos paguodos ir vilties, kurios mes trokštame. Dievo pažinimas yra nepaprastai svarbus. Mes kankiname save bandydami gyventi šiame pasaulyje nepažįstant Dievo. Pasaulis yra skausmo kupina vieta, o gyvenimas yra pilnas nemalonumų ir nusivylimų. Jeigu atmesi teologiją, pasmerksi save betiksliam gyvenimui, kuris neturi jokios krypties. Be teologijos mes švaistome savo gyvenimus ir prarandame savo sielas.

Visi krikščionys turėtų studijuoti teologiją- intensyvų ir asmeninį Dievo mokslą-, kad pažintų, mylėtų ir paklustų Tam, su kuriuo džiaugsmingai praleis amžinybę.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Koks yra teologijos apibūdinimas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries