settings icon
share icon
Klausimas

Kas sukūrė Dievą? Iš kur atsirado Dievas?

Atsakymas


Dažnas ateistas arba agnostikas ginčijasi, jog kiekviena pasekmė turi priežastį, taigi kažkas turėjo būti sukelianti priežastis Dievui. Tai veda prie išvados, kad jeigu Dievui reikalinga sukelianti priežastis, tuomet Jis nėra Dievas (ir jeigu Dievas nėra Dievas, tuomet Dievo išvis nėra). Šis klausimas yra šiek tiek patobulintas klausimo „Kas sukūrė Dievą?“ variantas. Visi žino, jog niekas neatsiranda iš nieko. Taigi jeigu Dievas yra „kažkas“, Jam reikalinga sukelianti priežastis, tiesa?

Šis klausimas yra suktai užduotas. Pats klausimas sufleruoja, jog Dievas iš kažkur atsirado ir tuomet klausia, iš kur Jis atsirado. Atsakymas į tą klausimą neturi prasmės. Tai tas pats, kas klausti: „Kaip kvepia mėlyna spalva?“ Mėlyna nėra kažkas, kas turi kvapą, taigi pats klausimas yra neteisingas. Taip pat ir Dievas nėra kažkas, kas buvo sukūrta arba kam reikia sukeliančios priežasties. Dievui nereikėjo jokios sukeliančios priežasties ir niekas Jo nesukūrė- Jis tiesiog egzistuoja.

Iš kur mes tai žinome? Mes žinome, kad iš nieko atsiranda niekas. Taigi jeigu kažkada buvo laikas, kai niekas neegzistavo, tuomet niekas niekada nebūtų atsiradę. Bet dalykai egzistuoja. Kadangi negalėjo būti taip, kad niekas neegzistavo, reiškia kažkas visada egzistavo. Tas visada egzistuojantis yra Dievas. Dievui nereikėjo sukeliančios priežasties, Jis pats yra tas, kuris viską sukūrė.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas sukūrė Dievą? Iš kur atsirado Dievas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries