settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie karma?

Atsakymas


Karma yra teologinis principas, randamas budizmo ir induizmo religijose. Tai principas teiginatis, kad nuo to, kaip tu nugyvensi šitą gyvenimą, priklausys tavo gyvenimo po reinkarnacijos kokybė. Jeigu esi nesavanaudiškas, malonus ir šventas šiame gyvenime, tuomet tu būsi apdovanotas reinkarnacija (gimsi naujame fiziniame kūne) į malonų gyvenimą. Tačiau, jeigu tavo gyvenimas yra savanaudiškas ir piktas, tuomet tu atgimsi į ne tokį malonų gyenimo būdą. Kitaip tariant, kitame gyvenime tu pjausi tai, ką sėji šiame gyvenime. Karma remiasi teologiniu reinkarnacijos įsitikinimu. Biblija atmeta reinkarnaciją. Taigi Biblijoje nėra karmą remiančių teiginių.

Hebrajams 9:27 parašyta: „Ir kaip žmonėms skirtą vieną kartą mirti, o po to teismas...“ Ši Biblijos eilutė labai aiškiai parodo du svarbius punktus, kurie krikščionims panaikina reinkarnacijos ir karmos galimumą. Pirma, joje parašyta „skirta vieną kartą mirti“, ir tai reiškia, ka žmonės gimsta ir miršta tik vieną kartą. Todėl nėra nesibaigiančio gimimo ir mirimo ciklo, kuris yra būdingas reinkarnacijos teorijai. Antra, joje parašyta, kad po mirties mes būsime teisiami. Tai reiškia, kad mums nebus duotas antras šansas, kaip inkarnacijoje ir karmoje, nugyventi geresnį gyvenimą. Mes gauname tik vieną šansą nugyventi gyvenimą pagal Dievo planą.

Biblijoje daug kalbama apie sėjimą ir pjovimą. Jobo 4:8 parašyta: „Kiek esu matęs, kas aparė blogį ir pasėjo piktadarystes, tai ir nupjovė.“ Psalmių 126:5 rašoma: „Kurie ašarodami sėja, tie su džiaugsmu pjaus.“ Luko 12:24 parašyta: „Įsižiūrėkite į varnus. Jie nei sėja, nei pjauna, neturi nei sandėlių, nei kluonų, ir Dievas juos maitina. Jūs nepalyginamai vertesni už paukščius!“ Visose šiose eilutėse ir kitose Biblijos vietose, kur minimos sėjimo ir pjovimo situacijos, atlygis už veiksmus yra gaunamas šiame, o ne kitame gyvenime. Šios ištraukos aiškiai kalba apie kasdienines veiklas ir tai, kad mūsų derliaus vaisiai bus tiesiogiai susiję su mūsų veiksmais. Be to, mūsų sėjimas šiame gyvenime turės įtakos mūsų atlygiui arba bausmei po mirties.

Pomirtinis gyvenimas nėra atgimimas ar reinkarnacija kitame kūne čia žemėje. Tai arba amžinas kentėjimas pragare (Mato 25:46), arba amžinas gyvenimas danguje su Jėzumi, kuris mirė už mus, kad mes galėtume amžinai būti su Juo. Tai turėtų būti mūsų gyvenimo žemėje dėmesio centras. Galatams 6:8-9 apaštalas Paulius rašė: „Kas sėja savo kūnui, tas iš kūno ir pjaus supuvimą, o kas sėja Dvasiai, tas iš Dvasios pjaus amžinąjį gyvenimą. Nepavarkime daryti gera, nes savo metu pjausime derlių, jei nepailsime!”

Galiausiai, mes visuomet turime prisiminti, kad Jėzaus mirtis ant kryžiaus mums atnešė amžiną gyvenimą, ir kad tikėjimas Jėzumi mums teikia amžiną gyvenimą. Efeziečiams 2:8-9 mums sako: “Nes jūs esate išgelbėti malone per tikėjimą, ir tai ne iš jūsų- tai Dievo dovana, ir ne dėl darbų, kad kas nors nesigirtų.“ Taigi mes matome, kad reinkarnacija ir karma nėra suderinamos su Biblijos mokymu apie gyvenimą, mirtį, amžino gyvenimo sėjimą ir pjovimą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie karma?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries