settings icon
share icon
Klausimas

Kas Biblijoje parašyta apie karą?

Atsakymas


Daug žmonių klysta skaitydami Išėjimo 20:13 “Nežudyk“ ir tuomet pritaikydami šį įsakymą karui. Hebrajiškas žodis „žudyti“ reiškia „tyčinis, iš anksto suplanuotas kito žmogaus žudimas su pagieža; žmogžudystė“. Dievas dažnai įsakydavo Izraelitams kariauti su kitomis tautomis (1 Samuelio 15:3; Jozuės 4:13). Dievas nėra prieš žudymą visomis aplinkybėmis, Jis yra prieš žmogžudystę. Karas niekada nėra geras dalykas, bet kartais jis yra būtinas. Pasaulyje pilname nuodėmingų žmonių (Romiečiams 3:10-18), karas yra neišvengiamas. Kartais vienintelis būdas apsaugoti nekaltus žmones nuo nuodėmingų žmonių atakų yra karas.

Senajame Testamente Dievas įsakė Izraelitams: “Atkeršyk midjaniečiams už izraelitams padarytas skriaudas” (Skaičių 31:2). Pakartoto įstatymo 20:16-17 rašoma: „Tuose miestuose, kurie tau duoti paveldėti, nepalik nieko gyvo, kas kvėpuoja. Visiškai išnaikink hetitus, amoritus, kanaaniečius, perizus, hivus ir jesubiečius, kaip Viešpats Dievas tau įsakė.“ Taip pat 1 Samuelio 15:18 parašyta: „Eik ir visiškai sunaikink Amaleko nusidėjėlius. Kariauk su jais, iki visai juos išnaikinsi‘.“ Akivaizdu, jog Dievas nėra prieš karą. Jėzus visuomet tobulai sutinka su Tėvu (Jono 10:30), taigi mes negalime teigti, jog karas buvo Dievo valia tik Senajame Testamente. Dievas nesikeičia (Malachijo 3:6; Jokūbo 1:17).

Jėzaus antras atėjimas bus nepaprastai žiaurus. Apreiškimo 19:11-21 apibūdina galutinį karą su Kristumi priešakyje, užkariaujančiu vadu, kuris teisingai teisia ir kariauja (11 eil.). Šis karas bus siaubingas ir pilnas kraujo (13 eil.). Paukščiai valgys kūnūs visų, kurie Jam priešinsis (17-18 eil.). Jis nepasigailės priešų ir visiškai juos nugalės bei įmes į „ugnies ežerą, degantį siera“ (20 eil.).

Yra klaidinga teigti, jog Dievas niekada nėra už karą. Jėzus nėra pacifistas. Pasaulyje, pilname blogų žmonių, karas kartais yra būtinas, didesnei žalai išvengti. Jeigu Hitleris nebūtų būvęs nugalėtas per Antrąjį Pasaulinį karą, kiek dar milijonų būtų nužudyta? Jeigu Amerikos pilietinis karas nėbūtų įvykęs, kiek ilgai dar afro-amerikiečiai turėtų kentėti kaip vergai?

Karas yra siaubingas. Kai kurie karai yra „teisingesni“ už kitus, bet karas visada yra nuodėmės pasekmė (Romiečiams 3:10-18). Tačiau Ekleziasto 3:8 rašoma: „Yra laikas mylėti ir nekęsti; laikas karui ir taikai.“ Pasaulyje, pripildytame nuodėme, neapykanta ir blogiu (Romiečiams 3:10-18), karas yra neišvengiamas. Krikščionys neturėtų trokšti karo, bet jie taip pat neturėtų priešintis valdžiai, kurią Dievas pastatė virš jų (Romiečiams 13:1-4; 1 Petro 2:17). Labai svarbu, kad karo metu mes melstumemės ir prašytume išminties iš Dievo vadovams, saugumo mūsų kariuomenei, greito konflikto išsprendimo ir kuo mažesnių nuostolių civiliams abejose pusėse (Filipiečiams 4:6-7).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas Biblijoje parašyta apie karą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries