settings icon
share icon
Klausimas

Kada/Kaip mes gauname Šventąją Dvasią?

Atsakymas


Apaštalas Paulius labai aiškiai mokė, kad mes gauname Šventąją Dvasią tą akimirką, kai priimame Jėzų Kristų kaip savo Gelbėtoją. 1 Korintiečiams 12:13 rašoma: „Nes viena Dvasia mes visi esame pakrikštyti į vieną kūną,- žydai ar graikai, vergai ar laisvieji; ir visi buvome pagirdyti viena Dvasia“. Romiečiams 8:9 parašyta, kad jeigu žmogus savyje neturi Šventosios Dvasios, jis nepriklauso Kristui: „Tačiau jūs negyvenate pagal kūną, bet pagal Dvasią, jei tik Dievo Dvasia gyvena jumyse. O kas neturi Kristaus Dvasios, tas nėra Jo“. Efeziečiams 1:13-14 moko, kad Šventoji Dvasia yra išgelbėjimo antspaudas visiems, kurie tiki: „įtikėję Juo, esate užantspauduoti pažadėtąja Šventąja Dvasia, kuri yra mūsų paveldėjimo užstatas iki nuosavybės atpirkimo Jo šlovės gyriui.“

Šios trys ištraukos aiškiai parodo, kad Šventąją Dvasią gauname išgelbėjimo metu. Paulius negalėjo sakyti, kad mes visi esame pakrikštyti viena Šventąja Dvasia ir visi pagirdyti viena Dvasia, jeigu ne visi Korinto tikintieji turėjo Šventąją Dvasią. Romiečiams 8:9 dar įtikinamiau rašo, kad jeigu žmogus neturi Dvasios, jis nepriklauso Kristui. Taigi Šventosios Dvasios turėjimas yra išskirtinis išgelbėjimo požymis. Taip pat Šventoji Dvasia negalėtų būti išgelbėjimo antspaudas (Efeziečiams 1:13-14), jeigu mes Jos negautume išgelbėjimo metu. Daugelis Rašto vietų aiškiai moko, jog mūsų išgelbėjimas tampa saugus tą akimirką, kai mes priimame Kristų kaip Gelbėtoją.

Ši diskusija yra kontraversiška, nes dažnai sumaišomas Šventosios Dvasios turėjimas su Šventosios Dvasios tarnyste. Mes įgyjame Šventąją Dvasią išgelbėjimo akimirką. Tačiau pripildymas Šventąja Dvasia yra nuolat vykstantis procesas krikščionio gyvenime. Nors mes tikime, kad Šventosios Dvasios krikštas įvyksta išgelbėjimo metu, yra krikščionių, kurie nesutinka su šiuo požiūriu. Dėl jų požiūrio kartais sumaišomi Šventosios Dvasios krikštas ir Šventosios Dvasios gavimas, kuris, pagal juos, įvyksta po išgelbėjimo.

Taigi, kaip mes gauname Šventąją Dvasią? Mes gauname Šventąją Dvasią paprasčiausiai priimdami Jėzų Kristų kaip Gelbėtoją (Jono 3:5-16). Kada mes gauname Šventąją Dvasią? Šventoji Dvasia tampa mūsų amžina nuosavybe tą akimirką, kai mes įtikime.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Kada/Kaip mes gauname Šventąją Dvasią?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries