settings icon
share icon
Klausimas

Kas Kas įvyksta po mirties?

Atsakymas


Krikščionių tikėjime yra nemažai sumaišties dėl to, kas tiksliai įvyksta po mirties. Vieni tiki, kad po mirties visi „miega“ iki paskutiniojo teismo, po kurio vieni bus nusiųsti į dangų, o kiti į pragarą. Kiti tiki, kad iš karto po mirties žmonės yra nuteisiami ir nusiunčiami į dangų arba pragarą. Dar kiti tiki, jog, kai žmonės miršta, jie nusiunčiami į „laikiną“ dangų arba pragarą. Ten jie laukia galutinio prisikėlimo ir paskutinio teismo, ir tik tada keliauja ten, kur praleis amžinybę. Taigi, ką Biblija moko apie tai, kas įvyksta po mirties?

Biblijoje mokoma, jog po mirties tikinčiųjų sielos/dvasios yra nunešamos į dangų, nes jie gavo nuodėmių atleidimą tada, kai priimė Jėzų Kristų kaip savo Gelbėtoją (Jono 3:16, 18, 36). Tikintiesiems mirtis tai “palikti kūną ir būti kartu su Viešpačiu“ (2 Korintiečiams 5:6-8; Filipiečiams 1:23). Tačiau 1 Korintiečiams 15:50-54 ir 1 Tesalonikiečiams 4:13-17 rašoma apie tikinčiųjų prisikėlimą ir pašlovintų kūnų suteikimą. Jeigu tikintieji iš karto po mirties bus su Jėzumi, tai koks prisikėlimo tikslas? Atrodo, kad tikinčiųjų sielos/dvasios iš karto keliauja būti su Dievu, tačiau jų kūnai pasilieka kape „miegoti“. Prisikėlimo metu tikinčiųjų kūnai prikeliami, pašlovinami ir sujungiami su sielomis/dvasiomis. Suvienyti ir pašlovinti kūnai-sielos-dvasios tikintiesiems priklausys visą amžinybę naujame danguje ir žemėje (Apreiškimo 21-22).

Tiems, kurie nepriimė Jėzaus Kristaus kaip Gelbėtojo, mirtis yra amžina bausmė. Kaip ir tikintieji, jie bus nunešami į laikiną vietą, kurioje jie lauks prisikėlimo, teismo ir amžinos vietos paskyrimo. Luko 16:22-23 rašoma apie turtingą vyrą, kuris iš karto po mirties buvo kankinamas. Apreiškimo 20:11-15 rašoma, jog visi mirę netikintieji bus prikelti, teisiami ir po to įmetami į ugnies ežerą. Taigi netikintieji ne iš karto yra nusiunčiami į pragarą (ugnies ežerą), bet laikinoje vietoje laukia teismo ir pasmerkimo. Nors jie ir ne iš karto patenka į pragarą, jų likimas po mirties nėra malonus. Turtuolis būdamas pragare šaukė: „Baisiai kenčiu šioje ugnyje“ (Luko 16:24).

Taigi po mirties žmonės patenka į laikiną dangų arba pragarą. Po prisikėlimo pasikeis tik dangaus ir pragaro vieta, bet žmogus negalės pakeisti savo likimo vietos. Tikintieji gaus leidimą įeiti į naują dangų ir naują žemę (Apreiškimo 21:1), o netikintieji bus nusiųsti į ugnies ežerą (Apreiškimo 20:11-15). Šios yra amžinos žmonių likimo vietos, kurios priklauso nuo to, ar žmogus pasitikėjo Jėzumi Kristumi kaip savo Gelbėtoju ar ne (Mato 25:46; Jono 3:36).

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas Kas įvyksta po mirties?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries