settings icon
share icon
Klausimas

Ar krikščionys turi paklusti Senojo Testamento įstatymams?

Atsakymas


Kad galėtumėme atsakyti į šį klausimą, turime suprasti, jog Senojo Testamento įstatymas buvo duotas Izraelio tautai, o ne krikščionims. Vieni įsakymai mokė izraelitus paklusnumo Dievui (pavyzdžiui, dešimt Dievo Įsakymų), kiti mokė, kaip garbinti Dievą ir išpirkti nuodėmes (aukojimo sistema), dar kiti mokė izraelitus, kaip gyventi, kad jie išsiskirtų iš kitų tautų (taisyklės dėl maisto ir drabužių). Dabartiniams krikščionims negalioja nei vienas Senojo Testamento įstatymas. Jėzus, mirdamas ant kryžiaus, užbaigė Senojo Testamento įstatymą (Romiečiams 10:4; Galatams 3:23-25; Efeziečiams 2:15).

Vietoj to, mes turime paklusti Kristaus įstatymui (Galatams 6:2), kuris yra: „Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa savo širdimi, visa savo siela ir visu savo protu <...> ir mylėk savo artimą kaip save patį“ (Mato 22:37-39). Jei mes paklusime šiems dviems įsakymams, tuomet mes išpildysime viską, ko Kristus reikalauja iš mūsų: „Šitais dviem įsakymais remiasi visas Įstatymas ir Pranašai“ (Mato 22:40). Tačiau tai nereiškia, kad Senojo Testamento įsakymai nebėra aktualūs šiandien. Daug Senojo Testamento įsakymų priskiriami „mylėti Dievą“ ir „mylėti savo artimą“ kategorijoms. Senasis Tesmentas yra puikus kelrodis, padedantis geriau suprasti ,ką reiškia mylėti Dievą ir savo artimą. Tačiau sakyti, kad Senojo Testamento įstatymai galioja ir mums, būtų neteisinga. Senasis Testamentas yra visuma (Jokūbo 2:10)- taigi arba jis visas mums taikomas, arba jokia jo dalis. Jeigu Jėzus išpildė dalį įstatymo (aukojimo sistemą), tuomet Jis išpildė jį visą.

„Nes tai yra Dievo meilė –Jo įsakymus vykdyti. O Jo įsakymai nėra sunkūs“ (1 Jono 5:3). Dešimt Dievo įsakymų buvo viso Senojo Testamento įstatymų santrauka. Devyni iš dešimties įsakymų yra pakartoti Naujajame Testamente (visi išskyrus laikytis Sabato). Akivaizdu, jog, jei mes mylime Dievą, mes negarbinsime netikrų dievų ir prieš juos nesilenksime. Jei mes mylime savo artimą, mes jo nenužudysime, jam nemeluosime, nepaleistuvausime su jo sutuoktiniu ir jam napavydėsime. Senojo Testamento įstatymų tikslas buvo parodyti žmonėms, jog jie nesugeba laikytis įstatymų ir kad jiems reikia Jėzaus Kristaus, kuris juos išgelbėtų (Romiečiams 7:7-9; Galatams 3:24). Dievas neketino naudoti Senojo Testamento visiems žmonėms ir visais laikais. Mes privalome mylėti Dievą ir savo artimą. Jei mes paklusime šiems dviems įsakymams, mes laikysimės visko, ko Dievas iš mūsų reikalauja.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ar krikščionys turi paklusti Senojo Testamento įstatymams?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries