settings icon
share icon
Klausimas

Aš esu išsiskyręs. Ar pagal Bibliją aš galiu dar kartą susituokti?

Atsakymas


Mes dažnai gauname klausimus, panašius į šiuos: „Aš esu išsiskyręs dėl tokios ir tokios priežasties. Ar aš galiu susituokti dar kartą?“ „Aš buvau išsiskyrus du kartus- pirmą kartą dėl mano sutuoktinio neištikimybės, antrą kartą dėl charakterių nesuderinamumo. Aš susitikinėju su vyru, kuris buvo išsiskyręs tris kartus- pirmą kartą dėl charakterių nesuderinamumo, antrą kartą dėl jo neištikimybės, trečią kartą dėl jo žmonos neištikimybės. Ar mes galime abu susituokti?“ Labai sunku atsakyti į tokius klausimus, nes Biblija nepateikia daug detalių apie įvairius santuokų scenarijus po skyrybų.

Mes tikrai žinome, kad Dievo planas yra sutuoktiniams išlikti susituokus iki tol, kol jie yra gyvi (Pradžios 2:24; Mato 19:6). Vienintelė situacija, kurioje santuoka po skyrybų yra leidžiama, yra neištikimybė (Mato 19:9), bet netgi ir tai yra diskutuojama tarp krikščionių. Kita situacija yra, kai netikintis sutuoktinis palieka tikintyjį (1 Korintiečiams 7:12-15). Ši ištrauka tiesiogiai nekalba apie antrą santuoką, tik apie pasilikimą santuokoje. Mums atrodo, kad fizinė, seksualinė ar nepakeliama emocinė prievarta turėtų būti užtektina priežastis skyryboms ir tikriausiai santuokai po skyrybų. Tačiau Biblija to tiesiogiai nemoko.

Mes tikrai žinome du dalykus. Dievas nekenčia skyrybų (Malachijo 2:16) ir Dievas yra mylintis ir atlaidus. Kiekvienos skyrybos yra nuodėmės pasekmė- vieno arba abiejų sutuoktinių. Ar Dievas atleidžia skyrybas? Be abejo! Skyrybos nėra sunkiau atleidžiamos negu bet kokia kita nuodėmė. Visos nuodėmės gali būti atleistos per tikėjimą Jėzumi Kristumi (Mato 26:28; Efeziečiams 1:7). Jeigu Dievas atleidžia skyrybų nuodėmę, ar tai reiškia, kad tu gali susituokti antrą kartą? Nebūtinai. Kartais Dievas pašaukia žmones likti nesusituokusiais (1 Korintiečiams 7:7-8). Būvimas nesusituokus neturėtų būti laikomas prakeikimu ar bausme, bet galimybe pilnai tarnauti Dievui (1 Korintiečiams 7:32-36). Tačiau Dievo Žodyje parašyta, jog mums geriau susituokti negu degti aistra (1 Korintiečiams 7:9). Galbūt tai galima pritaikyti santuokai po skyrybų.

Taigi, ar tu gali, ar turėtum susituokti? Mes negalime atsakyti į šį klausimą. Galų gale tai yra tarp tavęs, tavo sutuoktinio ir visų svarbiausia- Dievo. Vienintelis patarimas, kurį mes galime duoti, yra prašyti Dievo išminties, kad žinotum, ką daryti (Jokūbo 1:5). Melskis be išankstinio nusistatymo ir nuoširdžiai prašyk Viešpaties, kad Jis įdėtų Jo troškimus į tavo širdį (Psalmių 37:4). Ieškok Dievo valios (Patarlių 3:5-6) ir sek Juo.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Aš esu išsiskyręs. Ar pagal Bibliją aš galiu dar kartą susituokti?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries