settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra islamas, kuo tiki musulmonai?

Atsakymas


VII amžiaus pradžioje Islamo religiją pradėjo vyras vardu Mahometas. Jis tvirtino, kad jį aplankė angelas Gabrielius. Šių angeliškų apsilankymų metu, kurie truko 23 metus iki Mahometo mirties, angelas tariamai apreiškė Mahametui Dievo („Alacho“ arabiškai ir musulmonų Dievo) žodžius. Tie padiktuoti apreiškimai sudaro Koraną, Islamo šventą knygą. Islamas moko, jog Koranas yra aukščiausias autoritetas ir paskutinis Alacho apreiškimas.

Musulmonai, Islamo pasekėjai, tiki, kad Koranas jau anksčiau egzistavo ir yra tobulas Alacho žodis. Be to, daug musulmonų atmeta Koraną kitose kalbose. Korano vertimas nėra galiojanti versija, nes vienintelė galiojanti versija yra arabų kalbos Koranas. Nors Koranas yra vienintelė šventa knyga, Suna yra laikoma antru religinių pamokymų šaltiniu. Suna buvo parašyta Mahometo palydovų. Jie surašė, ką Mahometas sakė, darė ir patvirtino.

Du pagrindiniai islamo įsitikinimai yra- Alachas yra vienintelis tikras Dievas, ir Mahometas yra Alacho pranašas. Paprasčiausiai užtenka ištarti šiuos du teiginius ir taip atsiverčiama į Islamą. Žodis „musulmonas“ reiškia „tas, kuris atsiduoda Alachui“. Islamas teigia esanti vienintelė tikra religija, iš kurios atsirado visos kitos religijos (įskaitant judaizmą ir krikščionybę).

Musulmonų gyvenimas laikosi ant penkių stulpų:

1. Tikėjimo išpažinimas: „Nėra jokio kito dievo, tik Dievas (Alachas), ir Mahometas yra Dievo Pranašas“.
2. Maldos: privaloma melstis penkis kartus per dieną.
3. Davimo: privaloma duoti vargšams, nes viskas ateina iš Alacho.
4. Pasninko: visi musulmonai privalo pasninkauti per Ramadaną (devintą islamo kalendoriaus mėnesį) ir pasirinktinai kartas nuo karto.
5. Hadžo: bent kartą per gyvenimą privaloma piligriminė kelionė į Meką (Makkah), ji turi būti per dvyliktąjį islamo kalendoriaus mėnesį.

Šie penki principai, musulmonų paklusnumo struktūra, yra vertinami labai rimtai ir tiesiogine žodžių prasme. Musulmonų patekimas į rojų remiasi šių penkių stulpų laikymusi.

Islamas turi kelis panašumus ir labai svarbių prieštaravimų krikščionybei. Kaip ir krikščionybė, islamas yra monoteistinė religija. Priešingai nei krikščioybė, musulmonai atmeta Trejybę. Islamas priimta tam tikras Biblijos dalis, tokias kaip Įstatymą ir Evangelijas, tačiau atmeta didžiąją jos dalį, laikydami ją šmeižiančia ir neįkvėpta.

Islamas teigia, kad Jėzus buvo tik pranašas, bet ne Dievo Sūnus (musulmonai tiki, kad tik Alachas yra Dievas, kaip Jis galėtų turėtų Sūnų?). Vietoje to, Islamas teigia, kad nors Jėzus buvo gimęs iš mergelės, jis, kaip ir Adomas, buvo sukurtas iš žemės dulkių. Musulmonai netiki, kad Jėzus mirė ant kryžiaus. Taigi jie neigia viena iš pagrindinių krikščionybės mokymų.

Galiausiai, islamas moko, kad rojus pasiekiamas per gerus darbus ir paklusnumą Koranui. Biblija, priešingai, apreiškia mums, kad žmogus negali pasiekti švento Dievo. Tik dėl Dievo gailestingumo ir meilės, nusidėjėliai gali būti išgelbėti per tikėjimą Kristumi (Efeziečiams 2:8-9).

Aišku, kad islamas ir krikščionybė negali abi būti teisingos. Arba Jėzus buvo didžiausias pranašas, arba Mahometas. Arba Biblija yra Dievo Žodis, arba Koranas. Išgelbėjimas gaunamas priimant Jėzų Kristų kaip Gelbėtoją arba laikantis penkių tikėjimo stulpų. Abi religijos negali būti teisingos. Ši tiesa, dviejų religijų išsiskyrimas svarbiausiose vietose, turi amžinas pasėkmes.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra islamas, kuo tiki musulmonai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries