settings icon
share icon
Klausimas

Kaip išlaikyti santuoką?

Atsakymas


Apaštalas Paulius moko, kad žmona yra „surišta“ su savo vyru, kol jis yra gyvas (Romiečiams 7:2). Pagal čia pateikiamą principą, vyras arba žmona turi mirti, kad santuokos raištis būtų nutrauktas. Toks yra Dievo įsakymas, tačiau mūsų modernioje visuomenėje 51% santuokų baigiasi skyrybomis. Tai reiškia, kad daugiau nei pusė porų, kurios prisiekia būti kartu „iki kol mirtis juos išskirs“, sulaužo tą priesaiką.

Ką sutuoktinių pora gali daryti, kad jų santuoka išliktų? Pirmas ir pats svarbiausias dalykas yra paklusnumas Dievui ir Jo Žodžiui. Šio principo turėtų būti laikomasi dar prieš santuoką. Dievas sako: „Argi gali dviese eiti kartu, jei nėra susitarę?“ (Amoso 3:3). Atgimusiam iš naujo tikinčiajam tai reiškia, jog jis negali būti artimuose santykiuose su netikinčiu. „Nevilkite svetimo jungo su netikinčiais. Kas gi bendro tarp teisumo ir nusikaltimo? Ir kas bendro tarp šviesos ir tamsos?“ (2 Korintiečiams 6:14). Jeigu būtų naudojamasi šiuo principu, vėliau santuokoje būtų išvengta daugybės širdgėlos ir kentėjimo.

Dar vienas principas, padedantis išlaikyti santuoką, yra vyro paklusnumas Dievui ir jo meilė, pagarba ir apsauga žmonai taip lyg ji būtų jo kūnas (Efeziečiams 5:25-31). Kartu su tuo principu padėtų žmonos elgesys, kuriuo ji paklustų Dievui ir būtų klusni savo vyrui “kaip Viešpačiui” (Efeziečiams 5:22). Vyro ir moters santuoka yra Kristaus ir bažnyčios santykių atvaizdas. Kristus atidavė save už bažnyčią ir Jis ją myli, gerbia ir saugo kaip savo „nuotaką“ (Apreiškimo 19:7-9).

Kai Dievas pačioje pirmoje santuokoje davė Adomui Ievą, ji buvo padaryta iš jo kaulų ir kūno (Pradžios 2:21-23) ir jie tapo “vienu kūnu“ (Pradžios 2:23-24). Tapimas vienu kūnu yra daugiau negu tik fizinė sąjunga. Tai proto ir sielos tapimas vienu. Šie santykiai yra daug daugiau negu kūniškas ir emocinis potraukis. Tai dvasinis „vienumas“, kuris įmanomas tik tada, kai abu sutuoktiniai atsiduoda Dievui ir vienas kitam. Šių santykių centre nėra „aš ir mano“, bet „mes ir mūsų“. Tai yra viena iš ilgai besitęsiančios santuokos paslapčių. Tam, kad santuoka tęstusi iki mirties, abu sutuoktiniai turi tai padaryti prioritetu. Užtvirtinant savo „vertikalius“ santykius su Dievu, labai daug padeda užtikrinant, kad „horizontalūs“ santykiai tarp vyro ir žmonos bus ilgalaikiai, ir tuo šlovinantys Dievą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip išlaikyti santuoką?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries