settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija sako apie ikisantuokinius lytinius santykius?

Atsakymas


Biblijoje nėra nei hebrajų, nei graikų žodžio, kuris tiksliai apibūdintų ikisantuokinius lytinius santykius. Be abejonės Biblija smerkia svetimavimą ir lytinį amoralumą, bet ar ikisantuokiniai lytiniai santykiai yra laikomi amoraliais? Pagal 1 Korintiečiams 7:2 atsakymas yra “taip”: “Tačiau ištvirkavimui išvengti kiekvienas teturi sau žmoną ir kiekviena sau vyrą“. Šioje eilutėje Paulius paaiškina, kad santuoka yra „vaistai“ lytiniam amoralumui. 1 Korintiečiams 7:2 moko, jog dėl to, kad žmonės negali savęs kontroliuoti ir yra amoralūs už santuokos ribų, jie turėtų susituokti. Tuomet jie galės patenkinti savo aistras moraliu būdu.

Kadangi 1 Korintiečiams 7:2 priskiria ikisantuokinius lytinius santykius lytiniam amoralumui, visos kitos Biblijos eilutės, smerkiančios lytinį amoralumą taip pat smerkia ir ikisantuokinius lytinius santykius. Šventajame Rašte yra smerkiamas visoks lytinis amoralumas, taip pat ir ikisantuokiniai lytiniai santykiai (Apaštalų darbų 15:20; 1 Korintiečiams 5:1; 6:13,18; 10:8; 2 Korintiečiams 12:21; Galatams 5:19; Efeziečiams 5:3; Kolosiečiams 3:5; 1 Tesalonikiečiams 4:3; Judo 7). Biblija įspėja susilaikyti nuo lytinių santykių prieš santuoką. Vieninteliai Dievui priimtini lytiniai santykiai yra tarp vyro ir žmonos (Hebrajams 13:4).

Dažnai mes susikoncentruojame ties sekso teikiamu „malonumu“ ir užmirštame apie „dauginimosi“ aspektą. Dievas taip sukūrė, kad seksas santuokoje teiktų malonumą. Dievas nori, kad vyrai ir moterys mėgautusi seksu santuokoje. Giesmių Giesmė ir keletas kitų Biblijos ištraukų (pvz.: Patarlių 5:19) apibūdina malonumą, kurį suteikia lytiniai santykiai. Tačiau pora turi suprasti, jog kita Dievo numatyta paskirtis seksui yra dauginimasis. Jeigu pora turi ikisantuokinius lytinius santykius jie dvigubai klysta- jie mėgaujasi tuo, kas jiems nėra skirta, ir rizikuoja užmegzti gyvybę už šeimos ribų, Dievo paskirtos vietos kiekvienam vaikui.

Nors praktiškumas neturėtų daryti įtakos sprendžiant, kas yra teisinga, o kas ne, tik įsivaizduokite, kas būtų, jeigu mes laikytumėmes Biblijos mokymo apie ikisantuokinius lytinius santykius- būtų mažiau venerinių ligų, mažiau abortų, mažiau vienišų mamų, nepageidaujamų nėštumų ir mažiau vaikų, kurie auga be abiejų tėvų. Susilaikymas nuo ikisantuokinių lytinių santykių yra vienintelis Dievui priimtinas variantas. Susilaikymas gelbsti gyvybes, apsaugo kūdikius, teikia lytiniam santykiam tikrąją vertę ir, visų svarbiausia, neša garbę Dievui.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija sako apie ikisantuokinius lytinius santykius?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries