settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra hipostazinė sąjunga? Kaip Jėzus gali būti Dievas ir žmogus tuo pačiu metu?

Atsakymas


Terminas “hipostazinė sąjunga” yra naudojamas apibūdinti Dievo Sūnų, Jėzų Kristų, kuris tapo žmogumi, tačiau išliko pilnai Dievas tuo pačiu metu. Jėzus visada buvo Dievas (Jono 8:58; 10:30), bet įsikūnydamas Jėzus tapo žmogumi (Jono 1:14). Pridėdami žmogišką prigimtį prie dieviškos prigimties, gauname Jėzų, Dievą-žmogų. Hipostazinė sąjunga tai Jėzus Kristus, vienas Asmuo, pilnai Dievas ir pilnai žmogus.

Jėzaus dvi prigimtys, žmogiška ir dieviška, yra neatskiriamos. Jėzus amžinai bus Dievas-žmogus, pilnai Dievas ir pilnai žmogus, dvi skirtingos prigimtys viename Asmenyje. Jėzaus žmogiškumas ir dieviškumas nėra susimaišę, bet suvienyti neprarandant savitumo. Jėzus kartais gyveno varžomas žmogiško ribotumo (Jono 4:6; 19:28) ir kitais atvejais Jis naudojo savo dievybės galią (Jono 11:43; Mato 14:18-21). Abejuose atvejuose Jėzaus veiksmai buvo daromi Jo vieno Asmens. Jėzus turėjo dvi prigimtis, bet tik vieną asmenybę.

Hipostazinės sąjungos doktrina bando paaiškinti, kaip Jėzus galėjo būti Dievas ir žmogus tuo pačiu metu. Tačiau tai yra doktrina, kurios mes negalime iki galo suprasti. Mums neįmanoma pilnai suprasti, kaip Dievas veikia. Mes, būdami žmonės su ribotais protais, neturėtume tikėtis pilnai suprasti beribį Dievą. Jėzus yra Dievo Sūnus, nes Jis buvo pradėtas Šventąja Dvasia (Luko 1:35). Bet tai nereiškia, kad Jėzus neegzistavo prieš Jo pradėjimą. Jėzus visada egzistavo (Jono 8:58; 10:30). Kai Jėzus buvo pradėtas, Jis tapo žmogumi šalia to, kad Jis jau buvo Dievas (Jono 1:1,14).

Jėzus yra Dievas ir žmogus. Jėzus visada buvo Dievas, bet Jis tapo žmogumi tik tada, kai Jis buvo pradėtas Marijoje. Jėzus tapo žmogumi tam, kad susitapatintų su mumis ir mūsų sunkumais (Hebrajams 2:17) ir netgi svarbiau už tai, kad Jis galėtų mirti ant kryžiaus ir sumokėtų bausmę už mūsų nuodėmes (Filipiečiams 2:5-11). Apibendrinant, hipostazinė sąjunga moko, kad Jėzus yra pilnai žmogus ir pilnai Dievas, nėra mišinio ar atskiedimo nei vienoje iš tų prigimčių, ir Jis yra vienas Asmuo, amžinai.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra hipostazinė sąjunga? Kaip Jėzus gali būti Dievas ir žmogus tuo pačiu metu?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries