settings icon
share icon
Klausimas

Kaip, pasak Biblijos, mums rasti gyvenimo tikslą?

Atsakymas


Biblijoje labai aiškiai parašyta, koks turėtų būti mūsų gyvenimo tikslas. Žmonės Senajame ir Naujajame Testamente troško rasti gyvenimo tikslą. Saliamonas, išmintingiausias bet kada gyvenęs žmogus, atrado, jog gyvenimas yra menkavertis, jei yra gyvenama tik dėl šio pasaulio. Štai kaip jis užbaigia Ekleziasto knygą: „Paklausykite, kokią galima padaryti išvadą: bijok Dievo ir vykdyk Jo įsakymus, nes tai yra viskas kiekvienam žmogui. Nes Dievas teis visus darbus ir visus paslėptus dalykus- gerus ir blogus“ (Ekleziasto 12:13-14). Pasak Saliamono, mūsų gyvenimai tai Dievo šlovinimas mintimis ir darbais- paklusnumas Jo įsakymams-, nes vieną dieną mes stovėsime teisme prieš Jį. Dalis mūsų gyvenimo tikslo yra bijoti Dievo ir Jam paklusti.

Kita mūsų gyvenimo tikslo dalis yra matyti gyvenimą žemėje iš kitokios perspektyvos. Priešingai negu tie, kurie susitelkia ties šiuo gyvenimu, karalius Dovydas ieškojo pasitenkinimo gyvenime, kuris dar tik ateis. Jis sakė: „O aš Tavo veidą regėsiu savo teisume, pabudęs pasisotinsiu Tavo regėjimu“ (Psalmių 17:15). Dovydas pilnai pasitenkins tik tada, kai išauš diena ir jis pabus (kitame gyvenime) regėdamas Dievo veidą (bendraudamas su Juo) ir būdamas kaip Dievas (1 Jono 3:2).

73 Psalmėje Asafas yra gundomas pavydėti nedorėliams, kurie neturi rūpesčių ir klesti kitų sąskaita, bet tuomet jis prisimena visko pabaigą. Priešingai tam, ko jie trokšta, 25 eilutėje jis rašo, kas jam rūpi: „Ką aš turiu danguje? Ir žemėje aš trokštu tik Tavęs.“ Asafui santykiai su Dievu buvo svarbiau už visą kitą. Be santykių gyvenime nėra jokio tikro tikslo.

Apaštalas Paulius kalbėjo apie visus savo religinius pasiekimus prieš tai, kai Jis susitiko su Jėzumi, ir jis padarė išvadas, kad visa tai yra mėšlo krūva palyginus su Jėzaus pažinimu. Filipiečiams 3:9-10 Paulius rašė, jog labiausiai Jis trokšta pažinti Kristų ir būti atrastas Jame, turėti Kristaus teisumą ir gyventi tikėjimu Jame, net jeigu tai reiškė kentėjimus ir mirtį. Pauliaus tikslas buvo Kristaus pažinimas, teisumo įgyjimas per tikėjimą Kristumi ir gyvenimas bendravime su Juo, net jeigu tai atneša kentėjimus (2 Timotiejui 3:12). Galiausiai jis laukė tos dienos, kai jis bus su „prisikėlusiais iš numirusių“.

Mūsų originalus tikslas, kuriam Dievas sukūrė žmogų, yra 1) šlovinti Dievą ir mėgautis bendravimu su Juo, 2) turėti gerus santykius su kitais, 3) dirbti ir 4) valdyti žemę. Bet dėl žmogaus nuopolio į nuodėmę, mūsų bendravimas su Dievu yra nutrūkęs, santykiai su kitais yra suvaržyti, darbas visada erzina ir žmogui labai sudėtinga bent kiek valdyti žemę. Tik atstatant mūsų santykius su Dievu per tikėjimą Jėzumi Kristumi, mūsų gyvenimo tikslas gali būti atstatytas.

Žmogaus tikslas yra garbinti Dievą ir Juo mėgautis visą amžinybę. Mes garbiname Dievą Jo bijodami ir paklusdami Jam, neatitraukdami akių nuo būsimų namų danguje ir intymiai Jį pažindami. Mes mėgaujamės Dievu sekdami Jo tikslais mūsų gyvenimams, kurie mus įgalina patirti tikrą ir išliekantį džiaugsmą- apstų gyvenimą, kurio Jis mums trokšta.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip, pasak Biblijos, mums rasti gyvenimo tikslą?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries