settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie priemones, apsaugančias nuo nėštumo/kontracepciją?

Atsakymas


Dievas įsakė žmonėms: „Būkite vaisingi ir dauginkitės“ (Pradžios 1:28). Dievas įsteigė santuoką kaip stabilią ir patikimą aplinką, kurioje bus gimdomi ir auginami vaikai. Gaila, tačiau šiandieninėje visuomenėje vaikai kartais yra laikomi apsunkinimu arba trukdymu. Jie trukdo karjeroms, finansiniams tikslams ir sugadina mūsų „gyvenimo stilių“. Dažnai kontraceptikų naudojimas yra tokio mąstymo pasekmė.

Priešingai tokiam kontracepcijos naudojimui ir mąstymui, Biblija moko, jog vaikai yra Dievo dovana (Pradžios 4:1; Pradžios 33:5). Vaikai yra paveldėjimas iš Viešpaties (Psalmių 127:3-5). Vaikai yra palaiminimas iš Dievo (Luko 1:42). Vaikai yra senelių karūna (Patarlių 17:6). Dievas palaimina vaikais nevaisingas moteris (Psalmių 113:9; Pradžios 21:1-3; 25:21-22; 30:1-2; 1 Samuelio 1:6-8; Luko 1:7, 24-25). Dievas suformuoja vaikus gimdoje (Psalmių 139:13-16). Dievas žino vaikus dar prieš jiems gimstant (Jeremijo 1:5; Galatams 1:15).

Biblija nekalba tiesiogiai apie kontracepcijos priemones, bet arčiausiai to yra istorija, užrašyta Pradžios 38 skyriuje, apie Judo sūnus Erą ir Onaną. Eras susituokė su moterimi vardu Tamara, bet dėl jo nedoro elgesio, Dievas jį nubaudė mirtimi, palikdamas Tamarą be vyro ir be vaikų. Pagal hebrajų santuokinius įstatymus (Pakartoto įstatymo 25:5-6) Tamara buvo atiduota ir susituokė su Ero broliu Onanu. Onanas nenorėjo dalintis palikimu su vaikais, kurių jis susilauktų brolio vardu, taigi jis naudojo patį ansktyviausią gimstamumo kontrolės būdą- ištraukimą. Pradžios 38:10 rašoma: „Viešpačiui nepatiko jo elgesys, todėl ir jį numarino.“ Onano motivacija buvo savanaudiškumas: jis naudojo Tamarą savo malonumui, bet atsisakė atlikti teisėtą pareigą susilaukiant palikuonių savo mirusio brolio vardu. Ši ištrauka dažnai naudojama kaip įrodymas, jog Dievas yra prieš kontracepcija. Tačiau ne apsisaugojimas nuo nėštumo buvo pagrindidė priežastis, dėl kurios Dievas nubaudė Onaną mirtimi, o jo savanaudiški tokio elgesio motyvai.

Mums labai svarbu matyti vaikus taip, kaip Dievas juos mato, o ne taip, kaip pasaulis mums sako juos matyti. Taigi Biblija nedraudžia naudoti kontracepcijos priemonių. Kontracepcijos apibrėžimas yra tiesiog „priešinga pastojimui“. Ne kontracepcijos naudojimas lemia, ar tai yra teisinga, ar klaidinga. Mes išmokome iš Onano, kad motyvai, su kuriais mes naudojame kontracepciją, lemia to teisingumą. Jeigu susituokusi pora naudoja kontracepciją tam, kad jie turėtų visko daugiau sau, tuomet tai yra klaidinga. Tačiau jeigu pora naudoja kontracepcija, nes nori palaukti, kol jie bus labiau subrendę ir finansiškai bei dvasiškai pasiruošę, tuomet tikriausiai yra teisinga tuo metu naudoti kontracepciją. Viskas priklauso nuo motyvacijos.

Biblija visada moko, kad vaikai yra geras dalykas. Biblija „tikisi“, kad vyras ir žmona turės vaikų. Nesugebėjimas turėti vaikų visada Biblijoje yra pateikiamas kaip neigiamas dalykas. Nėra nei vieno Biblijoje, kuris išreiškė troškimą neturėti vaikų. Tačiau mes negalime ginčytis, kad Biblijoje aiškiai parašyta, jog yra blogai laikinai naudoti kontracepciją. Visos susituokusios poros turėtų ieškoti Dievo valios dėl kada ir kiek vaikų jie turėtų susilaukti.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie priemones, apsaugančias nuo nėštumo/kontracepciją? Ar krikščionys turėtų naudoti priemones, apsaugančias nuo nėštumo/kontracepciją?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries