settings icon
share icon
Klausimas

Kas buvo dvylika (12) Jėzaus mokinių / apaštalų?

Atsakymas


Mokinys- tai tas, kuris mokosi ar kažką seka. Apaštalas- tai tas, kuris yra kažkur siųstas. Kai Jėzus buvo žemėje, Jo dvylika pasekėju buvo vadinami mokiniais. Šie dvylika mokinių sekė Jėzumi Kristumi, mokėsi iš Jo ir buvo Jo apmokomi. Po Jėzaus prisikėlimo ir pakilimo į dangų, Jėzus juos išsiuntė būti Jo liudytojais (Mato 28:18-20; Apaštalų darbų 1:8). Nuo tada jie buvo vadinami dvylika apaštalų. Tačiau net kai Jėzus dar buvo žemėje, terminai „mokiniai“ ir „apaštalai“ buvo naudojami sinonimiškai.

Pirmieji dvylika mokinių/apaštalų yra išvardijami Mato 10:2-4: “Dvylikos apaštalų vardai: pirmasis Simonas, vadinamas Petru, ir jo brolis Andriejus; Zebediejaus sūnus Jokūbas ir jo brolis Jonas; Pilypas ir Baltramėjus; Tomas ir muitininkas Matas; Alfiejaus sūnus Jokūbas ir Lebėjus, vadinamas Tadu; Simonas Kananietis ir Judas Iskariotas, kuris išdavė Jėzų.“ Dvylikos mokinių sąrašas taip pat pateikiamas Mato 3:16-19 ir Luko 6:13-16. Palyginus šias tris ištraukas matome keletą neryškių skirtumų varduose. Atrodo, jog Tadas taip pat buvo žinomas kaip „Judas, Jokūbo sūnus“ (Luko 6:16) ir Lebėjus (Mato 10:3). Judas Iskariotas, kuris išdavė Jėzų, vėliau buvo pakeistas Motiejumi (Apaštalų darbų 1:20-26). Kai kurie Biblijos mokytojai tiki, jog Motiejus buvo “netinkamas” apaštalas, ir kad Dievas išsirinko Paulių vietoje Judo Iskarioto būti dvyliktuoju apaštalu.

Dvylika mokinių/apaštalų buvo paprasti vyrai, kuriuos Dievas nepaprastai naudojo. Tarp tų dvylikos buvo žvejų, mokesčių rinkėjų ir revoliucionistas. Evangelijose aprašyti šių dvylikos Jėzaus Kristaus pasekėjų pastovūs nuopoliai, sunkumai ir dvejonės. Po tai, kai jie buvo Jėzaus prisikėlimo ir pakilimo į dangų liudytojai, Šventoji Dvasia pakeitė šiuos mokinius/apaštalus į galingus Dievo vyrus, kurie apvertė pasaulį aukštyn kojom (Apaštalų darbų 17:6). Kas pasikeitė? Dvylika mokinių/apaštalų buvo su Jėzumi (Apaštalų darbų 4:13). Tebūnie tas pats su mumis!

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas buvo dvylika (12) Jėzaus mokinių / apaštalų?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries