settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra dualizmas?

Atsakymas


Teologijoje dualizmo sąvoka reiškia, kad yra dvi esybės- gėris ir blogis-, kurios yra vienodai galingos. „Krikščionšikame“ dualizme Dievas atstovauja gerąją esybę ir Šėtonas atstovauja blogąją esybę.

Tačiau, nors Šėtonas turi šiek tiek galios, jis neprilygsta visagaliui Dievui, nes prieš jam maištaujant, Šėtonas buvo Dievo sukurtas angelas (Izaijo 14:12-15; Ezechielio 28:13-17). Šventajame Rašte parašyta: „Jūs esate iš Dievo, vaikeliai, ir nugalėjote juos, nes Tas, kuris jumyse, didesnis už tą, kuris pasaulyje“ (1 Jono 4:4). Pagal Šventąjį Raštą nėra jokio dualizmo, jokių vienodų viena kitai prieštaraujančių jėgų, vadinamų blogiu ir gėriu. Gėris, kurį atstovauja visagalis Dievas, yra pati galingiausia jėga visoje visatoje. Blogis, kurį atstovauja Šėtonas, yra menkesnė jėga, kuri neprilygsta gėriui. Blogis bus nugalėtas kiekvienoje tiesioginėje kovoje, nes visagalis Dievas, gėrio esybė, yra visagalis, o blogis, atstovaujamas Šėtono, nėra visagalis.

Bet kokia doktrina, pateikianti gėrį ir blogį kaip vienodas priešiškas jėgas, prieštarauja Šventojo Rašto pozicijai, pagal kurią gėris, atstovaujamas visagalio Dievo, yra visoje visatoje dominuojanti jėga. Kadangi Šėtonas niekada nebuvo ir nebus lygus Dievui, tai bet kokia doktrina, kuri sako, kad jis yra lygus Dievui, turėtų būti laikoma klaidinga. Faktas, kad Šėtonas buvo išmestas iš dangaus dėl bandymo pakilti aukščiau Dievo, nereiškia, kad Šėtonas nustojo bandyti būti aukštesniu už Dievą. Tai įrodo dualizmo principai, kurių šaknys pagrinde yra filosofinėje žmonių išmintyje.

Jokiame visatos kampelyje negali būti dualizmo. Yra tik viena stipriausia jėga, ir ta jėga yra visagalis Dievas, mums apreikštas Biblijoje. Pagal Šventojo Rašto įrodymus, yra tik viena visagalė jėga, o ne dvi. Taigi bet kokia dualizmo doktrina, kuri teigia, jog yra dvi vienodos priešiškos jėgos (gėris ir blogis), yra neteisinga doktrina.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra dualizmas?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries