settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra išgelbėjimas? Kokia yra krikščioniška išgelbėjimo doktrina?

Atsakymas


Išgelbėjimas- tai išvadavimas iš pavojaus ir kentėjimo. Išgelbėti reiškia išvaduoti arba apsaugoti. Žodis savyje turi pergalės, sveikatos ir išsaugojimo idėjas. Kartais Biblija naudoja žodžius išelbėtas ir išgelbėjimas nurodant į laikiną, fizinį išvadavimą, tokį kaip Pauliaus išvadavimą iš kalėjimo (Filipiečiams 1:19).

Tačiau dažniau žodis „išgelbėjimas“ yra susijęs su amžinu, dvasiniu išvadavimu. Kai Paulius pasakė filipiečiui kalėjimo prižiūrėtojui, ką jam reikia daryti, kad jis būtų išgelbėtas, jis turėjo omenyje kalėjimo prižiūrėtojo amžiną likimą (Apaštalų darbų 16:30-31). Jėzus išgelbėjimą palygino su įėjimu į Dievo karalystę (Mato 19:24-25).

Nuo ko mes esame išgelbėjami? Krikščioniškoje doktrinoje, mes esame išgelbėti nuo „rūstybės“, kuri yra Dievo bausmė už nuodėmę (Romiečiams 5:9; 1 Tesalonikiečiams 5:9). Mūsų nuodėmė atskyrė mus nuo Dievo, ir nuodėmės alga yra mirtis (Romiečiams 6:23). Biblinis išgelbėjimas reiškia nuodėmės panaikinimą ir mūsų išvadavimą nuo nuodėmės pasekmių.

Kas gelbsti? Tik Dievas gali panaikinti nuodėmę ir išvaduoti mus nuo nuodėmės bausmės (2 Timotiejui 1:9; Tito 3:5).

Kaip Dievas gelbsti? Krikščioniškoje išgelbėjimo doktrinoje, Dievas mus išvadavo per Kristų (Jono 3:17). Mūsų išgelbėjimas buvo pasiektas Jėzaus mirtimi ant kryžiaus ir Jo prisikėlimu (Romiečiams 5:10; Efeziečiams 1:7). Raštas aiškiai moko, kad išgelbėjimas yra maloninga ir nepelnyta dovana iš Dievo (Efeziečiams 2:5,8) ir yra prieinama tik per tikėjimą Jėzumi Kristumi (Apaštalų darbų 4:12).

Kaip mes gauname išgelbėjimą? Mes esame išgelbėti tikėjimu. Pirmiausia, mes turime išgirsti Evangeliją- Jėzaus mirties ir prisikėlimo gerąją žinią (Efeziečiams 1:13). Tuomet mes privalome tikėti- pilnai pasitikėti Viešpačiu Jėzumi (Romiečiams 1:16). Į tai įeina atgaila, mąstymo pakeitimas apie nuodėmę ir Kristų (Apaštalų darbų 3:19) ir Viešpaties vardo šaukimasis (Romiečiams 10:9-10,13).

Krikščioniškos išgelbėjimo doktrinos apibūdinas atrodytų taip: „Nuo amžinos bausmės už nuodėmę Dievo malone suteiktas išvadavimas, kuris yra duodamas tiems, kurie tikėjimu priėmė atgailos ir tikėjimo Viešpačiu Jėzumi sąlygas.“ Išgelbėjimas galimas tik Jėzuje (Jono 14:6; Apaštalų darbų 4:12) ir tik Dievas gali jį parūpinti, duoti užtikrintumą ir išsaugoti.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra išgelbėjimas? Kokia yra krikščioniška išgelbėjimo doktrina?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries