settings icon
share icon
Klausimas

Kas yra dispensionalizmas? Ar dispensionalizmas yra Biblinis?

Atsakymas


Dispensionalizmas- tai teologijos sistema, kuri turi du išskirtinius bruožus.
1) Tiesioginė Rašto interpretacija, ypatingai Biblijos pranašysčių.
2) Izraelis ir bažnyčia skiriasi Dievo programoje.

Dispensionalistai teigia, jog naudodami hermeneutinę Rašto interpretaciją, jie kiekvieną žodį interpretuoja tiesiogiai, taip kaip tas žodis būtų naudojamas kasdieninėje kalboje. Simboliai, meninės kalbos dalys, pavyzdžiai- šiame metode viskas interpretuojama paprastai, ir tai niekaip neprieštarauja tiesioginei interpretacijai. Kiekvienas simbolis ir perkeltinės prasmės išsireiškimas turi tiesioginę reikšmę.

Yra bent trys priežastys, kodėl šis Rašto interpretavimo būdas yra pats geriausias. Visų pirma, filosofiškai kalbos paskirtis pati reikalauja, jog mes ją interpretuotume tiesiogiai. Dievas mus davė kalba tam, kad sugebėtume bendrauti su žmonėmis. Antra priežastis yra biblinė. Kiekviena pranašystė apie Jėzų Kristų buvo išpildyta tiesiogiai. Jėzaus gimimas, jo tarnystė, mirtis ir prisikėlimas- visa tai įvyko būtent taip, kaip Senasis Testamentas išpranašavo. Nėra nei vieno „ne tiesioginio“ šių pranašysčių išsipildymo Naujajame Testamente. Tai stiprus argumentas, paremiantis tiesioginio interpretavimo metodą. Jeigu nenaudosime tiesioginio interpretavimo metodo, tuomet nebus jokio objektivaus standarto, pagal kurį mes galėtume suprasti Bibliją. Kiekvienas žmogus galėtų savaip interpretuoti Bibliją pagal tai, kaip jam patinka ir tinka. Biblijos interpretacija išsigimtų į „ši ištrauka man sako...“ vietoje „Biblija moko...“ Gaila, tačiau tai jau matoma daugelyje šiandieninių Biblijos interpretacijų.

Dispensionalizmas moko, jog yra dvi skirtingos Dievo žmonių grupės: Izraelis ir bažnyčia. Dispensionalistai tiki, jog išgelbėjimas visada ateina tik per tikėjimą- tikėjimą Dievu Senajame Testamente ir konkrečiai tikėjimą Dievo Sūnumi Naujajame Testamente. Dispensionalistai tiki, jog bažnyčia nepakeitė Izraelio Dievo programoje, ir Senojo Testamento pažadai duoti Izraeliui nebuvo perkelti bažnyčiai. Jie tiki, jog Senojo Testamento Dievo pažadai Izraeliui (dėl žemės, daugybės palikuonių ir palaiminimų) bus galutinai išpildyti tūkstančio metų laikotarpyje, kuris aprašytas Apreiškimo knygoje 20 skyriuje. Dispensionalistai tiki, jog taip,kaip Dievas dabar susitelkia ties bažnyčia, ateityje Jis vėl sutelks savo dėmesį ties Izraeliu (Romiečiams 9-11).

Naudodami šią sistemą kaip pagrindą, dispensionalistai tiki, jog Biblija yra suskirstyta į septynias dispensacijas: nekaltumo (Pradžios 1:1-3:7), sąžinės (Pradžios3:8-8:22), žmonių valdžios (Pradžios 9:1-11:32), pažado (Pradžios 12:1-Išėjimo 19:25), įstatymo (Išėjimo 20:1-Apreiškimo 2:4), malonės (Apaštalų darbų 2:4-Apreiškimo 20:3), ir tūkstantmetinės karalystės (Apreiškimo 20:4-6). Šios dispensacijos nėra keliai į išgelbėjimą, bet būdai per kuriuos Dievas apreiškia save žmonėms. Dispensionalizmas kaip sistema veda į prieš tūkstantmetinio Kristaus antro atėjimo ir prieš suspaudimo laikotarpio šventųjų paėmimo į dangų interpretacijas. Trumpai tariant, dispensionalizmas yra teologinė sistema, kuri pabrėžia tiesioginę Biblijos interpretaciją, aiškiai atskiria Izraelį ir bažnyčią, ir suskirsto Bibliją į septynias skirtingas dispensacijas.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kas yra dispensionalizmas? Ar dispensionalizmas yra Biblinis?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries